Bądź bezpieczny i przestrzegaj prawa – spotkanie profilaktyczne w ZSCKR w Lututowie

Dnia 01. grudnia 2023r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie odbyło się spotkanie z oficerem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie aspirantem Piotrem Siemickim. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I-V wszystkich typów szkół wraz z nauczycielami.

Tematem przewodnim prelekcji było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, zarówno w życiu realnym, jak i w sieci oraz odpowiedzialność prawna młodych ludzi za swoje czyny.
Przedstawiciel policji omówił zagadnienia dotyczące niebezpieczeństw wynikających z zażywania alkoholu, dopalaczy. Zachęcał, aby młodzi ludzie nauczyli się odmawiać w sytuacji presji rówieśniczej.

Zachęcał do racjonalnego, mądrego i odpowiedzialnego korzystania z telefonów komórkowych. Zapoznał z kwestią publikowania zdjęć w sieci. Zwrócił uwagę, że publikowanie wizerunku musi być za zgodą osoby. Na spotkaniu szczególny akcent położony był na wszechobecny hejt, czyli mowę nienawiści, z którą spotykamy się na co dzień. Uwrażliwiał młodzież, aby nie umieszczała treści, które mogą urazić, skrzywdzić drugą osobę, treści łamiących prawo.

Zwrócił też uwagę na bezpieczną jazdę samochodem, poinstruował młodzież jak należy zachować bezpieczeństwo podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Na koniec zaapelował do młodzieży, aby stosowała się do przepisów prawa.

Dziękujemy przedstawicielowi prawa za przedstawienie młodym ludziom wielu zagadnień prawnych w sposób przystępny i bardzo ciekawy. Mamy nadzieję, że spotkanie ze specjalistą wpłynie na rozważne zachowanie się młodzieży w życiu codziennym.

Barbara Drylewska-Mieszała

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o