„Twórczość – Terapia – Sukces” po raz 28

W holu urzędu miejskiego w Wieruszowie w dniu dzisiejszym (07.12.2023 r.) dokonano otwarcia  kolejnej,  28 edycji wystawy prac nagrodzonych w konkursie „Twórczość – Terapia – Sukces”.

 

Zebranych uczestników  uroczystości w obecności: wicestarosty Marka Kanickiego,  Elżbiety Ochockiej kierownika PCPR, burmistrza, opiekunów, terapeutów oraz nauczycieli przywitała tradycyjnie prezes SIKOS Henryka Sokołowska. W konkursie uczestniczyły wszystkie placówki z powiatu wieruszowskiego a ich uczestnicy wykonali kilkaset prac w tematyce nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Wystawa to zbiór bardzo ciekawych prac wykonanych różnymi technikami,  jak stwierdzała pani Henryka Sokołowska, naprawdę nie ma się czego wstydzić. Podobne rękodzieła można kupić na różnego rodzaju jarmarkach. Po okolicznościowych przemowach, składanych życzeniach  i sakramentalnym stwierdzeniu – „Wystawę uważam za otwartą” – wypowiedzianym przez  starostę zakończyła się ta część uroczystości.

Laureaci konkursu wraz z opiekunami przenieśli się do kina „Słonce”. W tej części uroczystości dokonano wręczenia podziękowań i upominków. Organizatorem konkursu, uroczystości oraz wystawy było: Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Warsztat Terapii Zajęciowej.

W ostatniej części uczestnicy tego spotkania zostali zaproszeni na seans filmowy pt. Uwierzyć w Mikołaja.

Wystawa przez kilka tygodni będzie gościć w holu Urzędu Miejskiego.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments