Warsztaty mikołajowe w trzcinickiej książnicy

 6 grudnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyły się warsztaty mikołajkowe, podczas których na dzieci w tym dniu czekało wiele miłych niespodzianek.

 

Na początku spotkania uczestnicy wysłuchali świątecznego opowiadania autorstwa Anny Sójki „Opowieść o worku z prezentami”, które przeczytała im bibliotekarz Maria Tomalik. Następnie mali uczestnicy wzięli udział w quizie literackim ze znajomości bożonarodzeniowych tradycji i zwyczajów. Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk dyrektor biblioteki Renaty Gość mikołajkowe nagrody. Po omówieniu utworu literackiego odbyły się zajęcia warsztatowe, podczas których dzieci tworzyły uśmiechniętych Mikołajów z papierowych talerzyków. Dodatkowo każde dziecko otrzymało zastaw materiałów i ozdób do stworzenia kartki świątecznej, którą zabrały ze sobą do domu.

W nagrodę za twórczą i kreatywną pracę, jak na tradycję mikołajek przystało, dzieci otrzymały czekolady. Warsztaty wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój a zostały przygotowane oraz przeprowadzone przez dyrektor biblioteki Renatę Gość oraz bibliotekarza Marię Tomalik.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments