XII Impreza Integracyjna „Śpiewać, tańczyć każdy może”

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W związku z tym w naszej szkole nr 2 w Wieruszowie odbyła się już po raz dwunasty Impreza Integracyjna „Śpiewać, tańczyć każdy może”.

 

Takie spotkanie ma na celu  stworzenie możliwości rozwoju osobistego grup i środowisk osób niepełnosprawnych, aby pobudzić aktywność  artystyczną w gronie rówieśników, zmianę postaw społecznych w odbiorze osób niepełnosprawnych na bardziej otwarte. Podczas imprezy swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Waldemar Urbaniak – naczelnik wydziału oświaty w Wieruszowie, Pani Elżbieta Ochocka – Kierownik PCPR-u,  Pani Karolina Karczyńska – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Psychologicznej oraz Pani Małgorzata Burak – Dyrektor MOPS-u.

W ramach integracji ze środowiskiem lokalnym, w imprezie wzięły udział następujące placówki :

– Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Gromadzicach,
– Warsztaty Terapii Zawodowej w Wieruszowie,
– Przedszkole im. Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi w Wieruszowie,
– Przedszkole Nr 2 w Wieruszowie,
– Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wieruszowie,
– Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Pieczyskach,
– Szkoła Podstawowa w Teklinowie,
– Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie.

Dzieci i młodzież, którzy zawitali do naszej szkoły zaprezentowali swoje zdolności w występach tanecznych, wokalnych i recytatorskich.  Przybyli goście mieli możliwość podziwiania dorobku artystycznego i kulturalnego osób niepełnosprawnych, poznać ich umiejętności i talenty.

Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, a każda placówka upominek – gumę sensoryczną.

Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, Gmina Wieruszów oraz Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie.

Wszystkim dziękujemy za obecność i wspaniałą zabawę. Do zobaczenia za rok.
SP nr 2 w Wieruszowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments