Strażackie Ferie

21 lutego w proszowskiej remizie odbyły się „Strażackie Ferie”, zorganizowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Rychtalu i OSP Proszów. W spotkaniu wzięli udział członkowie młodzieżowych drużyn pożarniczych, ale także aspirujący do tej roli kandydaci.

Pierwszym punktem wyjątkowego dnia było spotkanie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej, którzy zaprezentowali Mobilny Symulator Zagrożeń Pożarowych i omówili potencjalne niebezpieczeństwa, mogące mieć miejsce w każdym domu.

Następnie druhowie z OSP Krzyżowniki przybliżyli zgormadzonym budowę swojego wozu pożarniczego oraz sprzęt, w który wyposażona jest jednostka.

Po powrocie ze strażackich garaży, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kępnie przedstawił prezentację dotyczącą pracy zawodowych strażaków i opowiedział o akcjach ratowniczo-gaśniczych, w których kępińska straż brała udział.

Był także czas na naukę pierwszej pomocy. Druhowie, którzy ukończyli kurs kwalifikowanie pierwszej pomocy przedmedycznej wprowadzili młodych adeptów w tajniki resuscytacji krążeniowo-oddechowej i transportu poszkodowanego. Dzieci aktywnie brały udział w próbach z fantomami i ewakuacji na noszach.

Pod koniec uczestnicy ferii zostali poddani testowi – każdy wylosował jedno z pytań quizu. Dzięki zaangażowaniu w poprzednie aktywności, wszyscy odpowiedzieli poprawnie i w nagrodę otrzymali gadżety Gminy Rychtal.

Spotkanie zwieńczyła prezentacja o szerokiej działalności ochotniczych straży pożarnych, zachęcająca do wstąpienia w szeregi naszych jednostek.

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments