Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 74- latka

Policjanci za każdym razem są gotowi do działania, kiedy otrzymają zgłoszenie w związku z zaginięciem osoby. Nie inaczej było w niedziele, kiedy funkcjonariusze z Kępna zaangażowali się w poszukiwania 74-letniego mężczyzny. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, zaginiony został odnaleziony i trafił pod specjalistyczną opiekę medyczną.

W niedzielę (25 lutego) około godziny 22:45 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymali informacje o zaginięciu 74-letniego mężczyzny mieszkańca gminy Kępno. Według zgłoszenia, miał on wyjechać rowerem i udać się do znajomych, do pobliskiej miejscowości.

Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania i zaangażowali się w poszukiwania. Rozpytano znajomych i rodzinę, sprawdzono okoliczne sklepy, stacje paliw i szpital, przeczesywano tereny leśne, pobliskie miejscowości i drogi dojazdowe.

Działania zakończyły się szczęśliwie. Po kilku godzinach od zgłoszenia dzielnicowi KPP w Kępnie mł.asp. Ewelina Włodarczyk oraz asp. Karol Korpeta na jednej z polnych dróg odnaleźli mężczyznę. Jak się okazało, jadąc rowerem przewrócił się on na piaszczystej polnej drodze w wyniku czego doznał urazu nogi. Mężczyzna nie umiał się poruszać o własnych siłach. Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy przed medycznej, zabezpieczyli przed wychłodzeniem i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe.

Tego typu sytuacje policjanci traktują zawsze bardzo poważnie i angażują się w najwyższym stopniu nie lekceważąc żadnego zgłoszenia.

mł.asp.Filip Ślęk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments