VIII Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu

Wielkopolscy Sołtysi po raz kolejny spotkają się w Kaliszu. W sobotę 16 marca odbędzie się VIII Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

 

Uroczystość jest doskonałą okazją integracji sołtysów z różnych zakątków Wielkopolski oraz zaprezentowania znaczenia ich pracy na rzecz społeczności wiejskich. Podczas spotkania obędzie się także rozstrzygniecie wyników konkursu „Fundusz Sołecki – najlepsza inicjatywa”.

Tradycyjnie pielgrzymkę rozpocznie uroczysta Msza Święta w Sanktuarium Świętego Józefa, w Kaliszu (Plac Świętego Józefa) w intencji sołtysów z wielkopolski i Diecezji Kaliskiej. Później nastąpi zawierzenie sołtysów przed cudownym obrazem św. Józefa. Po mszy uczestnicy złożą kwiaty przed pomnikiem św. Jana Pawła II.
Druga część uroczystości odbędzie się tradycyjnie w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Stawiszynie, podczas której ogłoszone zostaną wyniki etapu wojewódzkiego trzeciej edycji konkursu „Fundusz Sołecki – najlepsza inicjatywa” organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

Święto Sołtysów, które odbywa się już po raz ósmy w Kaliszu trwale wpisało się w kalendarz wydarzeń, w których przedstawiciele lokalnych społeczności mogą wspólnie się spotkać i podsumować swoją prace na rzecz mieszkańców. W naszym Województwie tą zaszczytną, obdarzoną społecznym zaufaniem funkcję sprawuje ponad 4 tys. osób, dlatego w tym wyjątkowym Dniu Sołtysa nalezą im się szczególne podziękowania.

-W sobotę 16 marca w Sanktuarium Świętego Józefa, w Kaliszu a następnie w Stawiszynie razem zbiorą się samorządowcy z wielu gmin i miejscowości by razem podziękować za ich zaangażowanie i czas włożony w troskę o mieszkańców i sprawy swoich „małych ojczyzn” – mówi Wicemarszałek województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski

11 marca obchodzony jest w naszym kraju Dzień Sołtysa święta, które zwraca uwagę społeczeństwa na rolę sołtysów jaką odgrywają w życiu społeczności wiejskich. Symboliczne święto jest okazją do podziękowania im za troskę o sprawy społeczności lokalnych, z których się wywodzą. Dzień Sołtysa pokazuje, że sołtysi są nieodłącznym elementem życia społeczności wiejskich, znają potrzeby i możliwości, rozwiązują codzienne sprawy oraz reprezentują sołectwo na zewnątrz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments