We wtorek wojewódzki etap X edycji Olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

Łódź, 29 lutego 2024 r.
INFORMACJA PRASOWA

Już w najbliższy wtorek, 5 marca 2024 r. uczniowie szkół średnich wezmą udział w wojewódzkim etapie Olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, będącej zwieńczeniem projektu edukacyjnego pod nazwą „Lekcje z ZUS”.

69 uczniów o godzinie 11:00 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich w Łodzi, rozpocznie rozwiązywanie testu, który może być przepustką do Olimpiady krajowej. Warto walczyć do końca, bo nagrodą jest nie tylko prestiż, ale także indeksy na wybrane uczelnie, dodatkowe punkty i nagrody rzeczowe.
W pierwszym etapie Olimpiady w szkołach średnich na terenie województwa łódzkiego, w listopadzie ubiegłego roku, wzięło udział ponad 3 tys. uczniów, z 58 szkół z regionu. W całym kraju natomiast – ponad 36 tys. uczniów z 1006 szkół ponadpodstawowych.
Do drugiego, czyli wojewódzkiego etapu Olimpiady, zakwalifikowały się 23 trzyosobowe zespoły. Uczniowie będą mogli we wtorek zaprezentować swoją wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych i powalczyć o tytuł zwycięzcy, który reprezentować będzie województwo łódzkie – na trzecim, tj. na ogólnokrajowym etapie Olimpiady. Reprezentanci każdego z województw spotkają się na finalnym etapie Olimpiady 18 kwietnia br. w Centrali ZUS w Warszawie.
– Warto dodać, że w ubiegłym roku, Olimpiadę na szczeblu wojewódzkim, wygrał zespół uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim. Uczniowie godnie reprezentowali łódzkie w ogólnopolskiej Olimpiadzie z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, zajmując II miejsce w kraju. Wygrali indeksy lub dodatkowe punkty do jednej ze szkół wyższych uczestniczących w projekcie Lekcje z ZUS i atrakcyjne nagrody rzeczowe – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.
Już we wtorek, 5 marca, uczestnicy wojewódzkiego etapu Olimpiady, otrzymają do rozwiązania test wielokrotnego wyboru, który będzie się składał z 25 pytań. Uczniowie będą mieli na jego rozwiązanie 30 minut. Uczniowie rozpoczną pracę nad testem o godzinie 11:00, a ogłoszenie wyników nastąpi w godzinach od 12:30 do 14:00.
Organizatorzy wydarzenia przewidzieli również czas na odpoczynek i poczęstunek dla uczestników. Od 11:30 do 12:30 wszyscy będą mogli zrelaksować się i zregenerować siły oczekując na wyniki.
Olimpiada z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych to jedno z najważniejszych wydarzeń dla młodych ludzi, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu ubezpieczeń i zdobyć cenne nagrody. Ze wszystkich nagród największe znaczenie mają preferencyjne warunki przyjęcia na wybrane uczelnie. Mowa tu np. o indeksach i dodatkowych punktach na wybraną uczelnię, czy też niższych opłatach.
Od I edycji Olimpiady do ostatniej wystartowało w niej ponad 320 tys. uczniów, a jeszcze raz tyle wzięło udział w projekcie „Lekcji z ZUS”. W ramach projektu, uczniowie podczas czterech lekcji dowiadywali się czym jest system ubezpieczeń społecznych, jakie mamy ubezpieczenia, jakie świadczenia przysługują jeśli opłaca się składki, jak rozpoczyna się działalność gospodarczą i jak korzystać z Platformy Usług Elektronicznych ZUS.
Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia we wtorkowych zmagania w czasie II etapu Olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Niech wygrają najlepsi!

Monika Kiełczyńska
Regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa łódzkiego

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments