Dzielnicowi rozpoznali i ukarali sprawcę kradzieży

Dzięki szybkiej reakcji i dobrej znajomości obywateli na swoim rejonie dzielnicowi zatrzymali sprawcę kradzieży.

 

 

Łupem mężczyzny padły artykuły sklepowe o łącznej wartości prawie 40 złotych. Wobec 51-latka policjanci zastosowali postępowanie mandatowe.

15 czerwca 2024 roku po godzinie 11:00 wieruszowscy dzielnicowi zostali skierowani do jednego ze sklepów mieszczących się na terenie Wieruszowa, gdzie został ujęty mężczyzna, który kradł artykuły spożywcze. Jak ustalili mundurowi zatrzymany mężczyzna przed przybyciem patrolu policji wyrwał się pracownikowi sklepu porzucając skradziony wcześniej towar i uciekł.

Okazało się, że łupem sprawcy padł min. dezodorant i cukier o łącznej wartości prawie 40 złotych. Funkcjonariusze od razu zajęli się sprawą i przejrzeli nagrania z kamer monitoringu. Na nich nagrała się sylwetka złodzieja, który jak się okazało, jest znany wieruszowskim dzielnicowym.

Mundurowi podczas sprawdzania miejsc, gdzie może ukrywać się sprawca przed jedną z posesji rozpoznali idącego drogą mężczyznę podejrzanego o dokonanie tej kradzieży. 51-latek nie krył zdziwienia na widok mundurowych tłumaczył się, że nie zabrał pieniędzy i dlatego przekroczył linie kas nie płacąc za towar.

Czyn ten zakwalifikowano, jako kradzież wobec czego mężczyzna ma teraz do zapłaty mandat karny w wysokości 150 złotych. Towar w nienaruszonym stanie ponownie trafił na półki sklepu.

aspirant. Piotr Siemicki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments