Ćwiczenia na Jeziorsku

Współdziałanie 912 Kompanii Lekkiej Piechoty i Kompanii Saperów
W weekend odbyło się szkolenie rotacyjne kompanii saperów wraz z 912 kompanią lekkiej piechoty. Współdziałali oni na terenie zbiornika Jeziorska, gdzie realizowali swoje comiesięczne ćwiczenia.

Szkolenie przeprowadzone było w 3 blokach szkoleniowych. Po przeprawieniu się przez zbiornik Jeziorsko na łodziach saperskich odbyli ćwiczenia z reagowania kryzysowego. Ćwiczyli różne techniki ratownictwa wodnego między innymi przy pomocy bojki ratowniczej, pasa ratowniczego „węgorz”, zasobnika linowego i ćwiczyli łańcuch życia. Zdobywali umiejętności z zakresu wykorzystywania sprzętu ratowniczego i asekuracyjnego – koło, rzutka, kombinezon do pracy w wodzie. Odważnie podejmowali poszkodowanych z głębokiej wody, a także musieli zmierzyć się z wyzwaniem przepłynięcia 50 metrów w pełnym umundurowaniu, co stanowiło nie łatwe wyzwanie.
Ostatni blok szkoleniowy odbył się nocą, kiedy to żołnierze prowadzili działania ochronne elektrowni oraz zapory czołowej tamy na Jeziorsku. Dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalizmowi, szkolenie zakończyło się sukcesem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments