Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy

Czekamy na najpiękniejsze wieńce dożynkowe

KGW oraz stowarzyszenia i organizacje w Łódzkiem już mogą zgłaszać się do udziału w konkursie na „Najpiękniejszy wieniec Dożynkowy Województwa Łódzkiego”. Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas tegorocznego święta plonów, które odbędzie się 18 sierpnia w Spale.

Wieniec dożynkowy to wyraz wdzięczności za plony, które rodzi ziemia i symbol tradycji polskiego rolnictwa. Dlatego jest uwity z czterech podstawowych zbóż: żyta, pszenicy, jęczmienia i owsa, udekorowany kwiatami i owocami. Misternie wykonane konstrukcje od lat zachwycają uczestników i gości dożynek. Konkurs na najpiękniejszy wieniec jest już tradycją Dożynek Województwa Łódzkiego i tak też będzie w tym roku.

Liczba uczestników jest ograniczona, bo w konkursie mogą wziąć udział 24 delegacje, a decyduje kolejność zgłoszeń. Wypełnione elektronicznie karty zgłoszeniowe (do pobrania na stronie lodzkie.pl) należy wysłać na adres wieniec@lodzkie.pl, a – podpisany – oryginał karty zgłoszeniowej należy przesłać do 1 sierpnia na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Departament Promocji

 Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci pierwszego miejsca otrzymają 2.000 zł., drugiego – 1.700 zł, a trzeciego 1.400 zł. Przewidujemy także wyróżnienia w wysokości 800 zł.

Na zdjęciach wieńce dożynkowe z ubiegłorocznych dożynek wojewódzkich w Paradyżu.

Pozdrawiamy!

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Kancelaria Marszałka

prasowy@lodzkie.pl

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments