Mali kreatywni działają!

Projekt Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy pn. „Mali kreatywni działają!” otrzymał dofinansowanie ze środków darowizny Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy rozpoczęła realizację projektu pt. „Mali kreatywni działają!”, na który otrzymała dofinansowanie ze środków darowizny Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 17.800,00 zł, z tego: 12.800,00 zł stanowią środki finansowe Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej. Koordynatorem projektu jest Renata Gość dyrektor trzcinickiej książnicy.
Projekt „Mali kreatywni działają!” skierowany jest do najmłodszych mieszkańców z terenu Gminy Trzcinica. Jego realizacja będzie trwała do 31 października 2024 r. Zadanie polega na przeprowadzeniu 15 bezpłatnych warsztatów (terapeutycznych, ekologicznych, przyrodniczych i plastycznych) skierowanych do dzieci w wieku do 12 lat z terenu Gminy. Zajęcia odbędą się w formie godzinnych spotkań połączonych z głośnym czytaniem i omówieniem z dziećmi wybranego utworu literackiego z zakresu omawianej tematyki spotkania, po czym odbędą się zajęcia warsztatowe.

W ramach zadania zostaną również zrealizowane 3 spektakle edukacyjne dla dzieci, wydane zakładki do książek ilustrujące warsztaty oraz bajka terapeutyczna dla dzieci autorstwa Renaty Gość dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, jako pomoc dydaktyczna do zajęć. Podczas spotkań będą organizowane różnorodne quizy dla dzieci, a zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe. Na zakończenie zajęć uczestnicy zostaną poczęstowani słodyczami. Ponadto dzieciom oraz rodzicom zostaną rozdane wydane książeczki terapeutyczne i zakładki do książek.

Wytwory pracy młodych czytelników będą prezentowane na wystawie w trzcinickiej książnicy. Zajęcia warsztatowe będą przygotowywane i prowadzone przez Renatę Gość oraz bibliotekarza GBP w Trzcinicy Marię Tomalik przy współpracy Stowarzyszenia Wsi Trzcinica „Przyszłość”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments