Wakacyjne podróże z biblioteką

3 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baranowie odbyły się warsztaty podróżnicze z cyklu „Wakacyjne podróże z biblioteką”. Prowadząca spotkanie – Pani Marta, zabrała uczestników w „podróż” do słonecznej Italii.

Spotkanie zapoczątkowane zostało przybliżeniem mapy konturowej oraz symboli charakterystycznych dla Włoch. Uczestnicy wykonywali zadania poznając włoską kulturę, m.in. kolorowali mapę, flagę, najsłynniejsze zabytki, a także tradycje kulinarne tego kraju. Ciekawostką okazało się porównanie kolorów flagi do popularnych włoskich składników: zielony – bazylia, biały – mozzarella i czerwony – kolor pomidorów. Dowiedzieli się, że kuchnia włoska jest najbardziej popularną kuchnią regionalną na świecie, z której słyną potrawy takie jak: pizza, spaghetti, czy pyszne lody.

Oprócz kultury i zwyczajów włoskich, dzieci miały okazję zapoznać się z elementami nauki języka włoskiego. Każdy uczył się podstawowych zwrotów, alfabetu, cyfr oraz kolorów w języku włoskim. Następnie, Pani Marta zaprosiła wszystkich do zabawy z „magiczną” kostką, podczas której dzieci mogły utrwalić poznane na zajęciach słownictwo. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami. Spotkanie podróżnicze było również okazją do wspólnych rozmów co warto zobaczyć w tym kraju, z czego słyną Włochy i co warto wiedzieć wybierając ten kierunek podróży.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments