Spółdzielnia Energetyczna.

Gmina Trzcinica w partnerstwie z Gminą Rychtal oraz Gminą Perzów zawarła umowę z DOEKO GROUP sp. z o.o w celu opracowania dokumentacji niezbędnej do utworzenia i rejestracji oraz działania Spółdzielni Energetycznej „TryP” na terenie wyżej wymienionych gmin.

Powyższe działania wynikają z rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej oraz przygotowania projektów związanych ze zwiększeniem wykorzystywania Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) w sektorze publicznym. Planowane do realizacji projekty mają na celu inwestycje w produkcję i dystrybucję energii uzyskanej ze źródeł odnawialnych. Dotychczas Gmina Trzcinica realizowała te działania samodzielnie między innymi każda ze Stacji Uzdatniania Wody została wyposażona w instalację fotowoltaiczną.

Podobnie rozpoczęto wyposażenie obiektów gminnych w taką instalację w tym Punkt Profilaktyczny w Laskach i place zabaw. Teraz w ramach współpracy z innymi samorządami oraz w ramach Spółdzielni Energetycznej ten proces ulegnie zintensyfikowaniu.

Please follow and like us:
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.