Zakończyło się nawiedzenie figury św. Michała Archanioła w Wieruszowie

W niedzielny wieczór zakończyła się nawiedzenie figury św. Michała Archanioła w parafii Zesłania Ducha Św. kościele Ojców Paulinów w Wieruszowie.

 

Nawiedzenie kopii figury św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na Górze Gargano, miało miejsce w wieruszowskim sanktuarium w dniach od 19 do 21 grudnia 2025. Peregrynacja figury wpisało się w adwentowe rekolekcje.

Peregrynacja figury św. Michała w wieruszowskiej parafii rozpoczęło się w piątek 19 grudnia nabożeństwem powitania i msza święta przez proboszcza parafii o. Piotra Piechockiego. Ludzie licznie gromadzili się przez piątkowy wieczór, sobotni dzień oraz niedziele dzień pański.

Wierni w czasie drugiego dnia nawiedzenia uczestniczyli w modlitwie za chorych, samotnych i starszych, a kulminacyjnym momentem była modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała oraz uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.

W ostatnim dniu wierni gromadzeni na mszach przez cała niedzielę odmówili Akt Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi, a na zakończenie o. Stanisław Kochan, podprzeor i administrator zawierzył mieszkańców parafii i miasto Wieruszowa.

Michał Archanioł na od 12 lat przebywa przez Polskę. Przybywa z najstarszego sanktuarium św. Michała Archanioła w Europie Zachodniej, z włoskiego Monte Sant’Angelo na Górze Gargano. Gdziekolwiek pojawi w znaku figury, tłumy ludzi modlą się i proszą o jego pomoc w walce ze złem.

Św. Michał Archanioł, najważniejszy spośród aniołów, obdarzony jest przez Boga szczególnym zaufaniem. Jest uważany za anioła sprawiedliwości i sądu, łaski i zmiłowania. Jego imię znaczy „Któż jak Bóg”.

Figura jeszcze przyjedzie 22, 23 i 24 maja 2026 r. będzie w parafii p.w. św. Stanisława B. M. w Wieruszowie.

Piotr Kołodziejczyk
Please follow and like us:
Ten wpis został opublikowany w kategorii OO.Paulini, Religia, Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy