Uczennice ze „Staszica” wśród laureatów II Powiatowego Konkursu „Cztery Pory Roku w Powiecie Wieruszowskim”

8 maja 2026 r. odbyło się uroczyste podsumowanie II Powiatowego Konkursu „Cztery Pory Roku w Powiecie Wieruszowskim”. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie wraz z nauczycielem bibliotekarzem – p. Emilią Brylak-Światłowską.

Konkurs miał na celu rozwijanie wrażliwości artystycznej młodzieży, popularyzowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego oraz zachęcanie uczniów do twórczego spojrzenia na piękno regionu wieruszowskiego. Uczestnicy poprzez swoje prace prezentowali wyjątkowe miejsca, zabytki i krajobrazy Powiatu Wieruszowskiego, ukazując je w interesujący i kreatywny sposób.

Z ogromną dumą informujemy, że wszystkie czołowe miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych zostały zdobyte przez uczennice naszej szkoły.

I miejsce zdobyła Julia Wdowik z klasy 4 Th za pracę przedstawiającą Kościół pw. Świętego Rocha w Kuźnicy Skakawskiej.

II miejsce zajęła Zuzanna Wróbel z klasy 4 Th, która w swojej pracy zaprezentowała Kościół ewangelicki na Podzamczu.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w podniosłej i serdecznej atmosferze. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Burmistrz Lututowa – Pan Marek Pikuła oraz Wicestarosta Powiatu Wieruszowskiego – Pan Marek Kanicki. Wspólnie z Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Lututowie – Panią Karoliną Wrzosek pogratulowali oni młodym artystom talentu, kreatywności oraz zaangażowania, a następnie wręczyli laureatom dyplomy i nagrody.

Serdecznie gratulujemy laureatkom oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Życzymy dalszych sukcesów, wielu inspiracji oraz nieustannego rozwijania swoich talentów i pasji.

Opiekunami konkursu byli nauczyciele bibliotekarze: p. Emilia Brylak-Światłowska oraz p. Monika Dawidowicz.

Aktualności

Please follow and like us:
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy