23 maja 2026 roku odbył się Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Trzcinicy. Spotkanie poprzedziła msza święta dziękczynna w intencji strażaków w kościele pw. św. Antoniego w Piotrówce, którą odprawił ks. Jakub Grzybowski.
Następnie przedstawiciele i delegaci ze wszystkich jednostek z terenu gminy Trzcinica wraz z zaproszonymi gośćmi przemaszerowali do Domu Ludowego w Piotrówce. W uroczystości brał udział także proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Trzcinicy ks. Grzegorz Mituła. Wszystkich zebranych powitał prezes Zarządu Gminnego OSP RP w Trzcinicy dh Krzysztof Waloszczyk. W czasie Zjazdu ustępujący Zarząd otrzymał absolutorium, został wybrany nowy Zarząd Gminny i Komisja Rewizyjna oraz przedstawiciele i delegaci na Zjazd Powiatowy ZOSP RP w Kępnie.
Spośród przedstawicieli ze wszystkich OSP na prezesa wybrano dh Krzysztofa Waloszczyka, wiceprezesami zostali: dh Kazimierz Bednarek, dh Zbigniew Grześniak i dh Jerzy Ilski, a członkiem prezydium dh Tomasz Kulak. Funkcję sekretarza objęła dh Anna Raszewska, a skarbnika dh Leszek Gawiński. Komendantem gminnym został dh Rafał Mąka. W skład zarządu weszli: dh Tomasz Kulak, dh Grzegorz Hadzik, dh Krzysztof Pierzyna, dh Roman Pliszka, dh Maciej Pliszka, dh Mariusz Żłobiński, dh Szymon Bartkowiak, dh Dariusz Nasiadek, dh Damian Zimoch, dh Łukasz Prochotta, dh Damian Idzikowski, dh Robert Szczapa. Powołano również członków Komisji Rewizyjnej w składzie: przewodniczący – dh Krzysztof Ostrowski, wiceprzewodniczący – dh Marian Grzesiak, sekretarz – dh Jerzy Kwaśniak, członkowie: dh Andrzej Parzonka i dh Marian Zimoch.
Wybrani zostali też delegaci na Zjazd Oddziału Powiatowego Związku ZOSP RP w Kępnie: dh Tomasz Gatner, dh Krzysztof Ostrowski, dh Łukasz Kuświk i dh Marian Grzesiak. Natomiast na przedstawicieli wyznaczono: dh Krzysztofa Waloszczyka, dh Zbigniewa Grześniaka i dh Grzegorza Hadzika.
Wydarzenie to było okazją do podziękowania za długoletnią służbę prezesom: dh Tomaszowi Kulakowi – OSP Wodziczna, dh Zbigniewowi Hoja – OSP Kuźnica Trzcińska, dh Mateuszowi Piędziochowi – OSP Smardze i dh Tomaszowi Samulskiemu.
Wręczono także odznakę honorową „SEMPER VIGILANT – wiecznie czuwający” dh Leszkowi Gawińskiemu oraz Złoty Medal „Za zasługi dla pożarnictwa” dh Józefowi Parzonce.




























