17 letnia Natalia potrzebuje pomocy

14 lutego 17-letnia Natalia wracając ze szkoły została potracona przez samochód na skrzyżowaniu z drogą krajową w Lututowie. Doznała trwałego urazu kręgosłupa, w wyniku którego ma całkowity niedowład rąk i nóg. Lekarze nie rokują najlepiej ale mama Natalii nie traci nadziei. Wiem, że będzie dobrze, musi być dobrze – mówi Edyta Guziak

Feralnego dnia Natalia jak zawsze wracała ze szkoły. Przed skrzyżowaniem drogi krajowej nr 14 z drogą powiatową 4710E w kierunku Augustynowa Natalia zeszła z roweru i przeprowadzała go po przejściu dla pieszych. Samochód osobowy uderzył wprost w Natalię.

Karetka przewiozła Natalię do szpitala w Wieluniu, a następnie do Łodzi. Natalia doznała trwałego urazu kręgosłupa, w wyniku którego ma całkowity niedowład wszystkich kończyn. Przez miesiąc leżała na oddziale intensywnej opieki, przeszła dwie operacje, wstawiono stabilizatory na kręgach szyjnych. Obecnie Natalia przebywa na rehabilitacji w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji w Konstancinie.

Samego zdarzenia nie pamięta. Od czterech miesięcy żyje nadzieją, że będzie chodzić, że będzie normalnie żyć. Rodzina nie przyjmuje do wiadomości, że Natalia już tylko będzie jeździć na wózku.

Wracałam z pracy z rannej zmiany, pracuję w masarni w Walichnowach. Koleżanka mówi „patrz wypadek, na poboczu leży kobieta w okularach”. Jak usłyszałam, ż e w okularach to zaraz wiedziałam, że to moje dziecko. Wyskoczyłam z samochodu i pobiegłam do mojej Natalki, a ona wolała tylko: mamo, mamo…płacze pani Edyta na wspomnienie wypadku.

Natalia jest uczennicą II klasy Technikum Ekonomicznego w Lututowie. Cicha, spokojna, życzliwa ludziom. W listopadzie wraz ze swoimi koleżankami i kolegami miała tańczyć na swojej 18-tce. Jednak los pokrzyżował jej plany.

Dopóki człowieka to nie dotyczy, to przechodzi się obojętnie. Przecież Natalia jeszcze nic nie przeżyła, tylko szkoła i dom, szkoła i dom. Natalia chciałaby być ze swoimi rówieśnikami z którymi nie może teraz być. Ona nie ma nawet 18 lat. Ona musi żyć normalnie, musi chodzić. Koledzy i koleżanki odwiedzali ją jak leżała w Łodzi, na pewno przyjadą do niej do domu jak wrócimy w lipcudodaje pani Edyta.

6 lipca kończy się rehabilitacja w Konstancinie. W domu czeka na Natalie pokój, który musi być odpowiednio przystosowany. Nadzieja zawsze umiera ostania. Zarówno mama Edyta, tato Eugeniusz, o 2 lata młodsza siostra Angelika i ukochana babcia Janina nawet nie chcą słyszeć, że Natalia nie będzie chodzić. Aby osiągnąć taki efekt przed Natalią jest długa droga. Czeka ją długotrwała i bardzo kosztowna rehabilitacja, teraz już prywatna. Ojciec Natalii pracuje na budowie we Wrocławiu. Rodzina zbiera każdy grosz, ale to kropla w morzu potrzeb.

Koledzy i koleżanki z klasy Nastali, uczniowie ZSR w Lututowie oraz dyrekcja i grono pedagogiczne zorganizowało akcje charytatywną pod hasłem „Pomoc dla Natalii”. W dniu 26 czerwca o godzinie 16.00 w ramach obchodów Dni Lututowa zostanie przeprowadzona Loteria Fantowa, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na rehabilitacje ich koleżanki i uczennicy.

Do akcji dołączył się Ilustrowany Tygodnik Powiatowy i Dziennik Łódzki. Wraz z redaktorem Danielem Sibiakiem odwiedziliśmy rodzinę Natalii w Augustynowie. Rozmawialiśmy telefonicznie z mamą Natalii, która przebywa wraz z córką w Konstancinie.

Niniejszym apelujemy do ludzi dobrej woli i otwartego serca.

Pomóżmy wspólnie Natalii.

Pomóżmy wrócić do normalnego życia tej 17-letniej dziewczynie.

Pomóżmy Natalii odzyskać wiarę i dać nadzieje na przyszłość.

Za zgodą rodziców Natalii podajemy nr konta, na które można wpłacać środki z przeznaczeniem na rehabilitacje dla Natalii. Podajemy także nr kontaktowy do mamy Natalii pani Edyty Guziak 724 966 445

Bank Spółdzielczy w Lututowie

Edyta i Eugeniusz Guziak

23 9256 0004 4271 3000 0020

Za ofiarowaną pomoc w imieniu rodziców i swoim własnym serdecznie dziękujemy. Pani Edyta otrzymała wsparcie od szefa firmy i współpracowników, za naszym pośrednictwem pragnie im podziękować.

Pamiętajmy – Ofiarowane dobro wraca do nas wielokrotnie pomnożone.

I tym razem też tak będzie.

Anna Świegot

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia
3 miesięcy temu

Proszę o informacje jak można pomoc Natalii? Czy te dane są aktualne?