PODZIĘKOWANIA ZA WSPARCIE OGÓŁNOPOLSKIEGO FESTIWALU DZIAŁAŃ NIEOBOJĘTNYCH „SPOZA CHMUR”

Na drogi złe dni zwyczajne i te najwyższe z progów,

dostaliśmy w dłonie balladę…

Po ogólnopolskim festiwalu „Spoza Chmur” w Wieruszowie zostały już tylko wspomnienia, ucichły nutki płynące z głębi dusz ”nadwrażliwych”, zrobiło się nieco smutno i nostalgicznie. To oczywiste, że wiersz i piosenka nie zmienią ludzkiego życia, ale mogą utkwić bardzo głęboko, zastanowić i podarować nadzieję.

Cieszymy się, że do naszego miasta przybyli młodzi poeci i artyści, aby pogadać
o cudzie wrażliwości i myślenia. Gościliśmy wszystkich, którzy swoim własnym językiem opowiadają o swoim miejscu, kraju oraz życiu.

Satysfakcja dla nas tego roku tym większa, iż Tomek Wojtan kształcący swoje umiejętności w naszym Studiu Piosenki pod okiem Renaty Nowickiej został laureatem nagrody Grand Prix, otrzymując nominację na Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, wycieczkę do Brukseli ufundowaną przez Europosła Pana Andrzeja Grzyba, nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego oraz nagrodę finansową Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Ponadto cieszy nas równorzędne III miejsca dla – Weroniki Musiał oraz Oliwii Opackiej. Wyróżnienie wyśpiewała sobie również Agnieszka Cieśla. Podkreślić należy, że cała czwórka naszych wokalistów szlifowała swoje umiejętności
na wakacyjnych warsztatach „Mała Akademia Muz” prowadzonych przez Jacka Telusa oraz Jarosława Strzałę.

Po latach z rozrzewnieniem powracamy do muzyki niosącej słowa mądre.
Jest to magiczny czas, kiedy bardzo odczuwamy obecność wiernych od lat przyjaciół wspierających podjęte przez nas inicjatywy.

Uwieńczeniem spotkania z muzyką był Debiutancki Koncert Galowy
Opowieść o cudzie wrażliwości i myślenia” tak pięknie wyreżyserowany przez Jarosława Wasika. Gościem tego koncertu była Ola Kiełb z zespołem Wyspa.

Realizacja naszego przedsięwzięcia była możliwa dzięki zrozumieniu, życzliwości oraz pomocy finansowej wielu osób instytucji oraz prywatnych przedsiębiorców.


Za zaangażowanie w prace Komitetu Organizacyjnego jesteśmy wdzięczni:
pani Jadwidze Tomalkiewicz – jury, panu Jackowi Telusowi-jury, pani Henryce Sokołowskiej – Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu, panu Waldemarowi Urbaniakowi – Naczelnikowi
Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego
w Wieruszowie
, panu Wiesławowi Przybyle – Prezesowi Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży oraz Komunikacji Społecznej ”Nadwrażliwi”, radnym Rady Miejskiej w Wieruszowie w osobach: pani Elżbiety Fiszer oraz pana Jarosława Dębskiego .

Z całego serca dziękujemy Samorządowi Gminy Wieruszów za wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia. Szczególną podziękę za wsparcie i objęcie patronatem naszych festiwalowych działaniach kierujemy w stronę pana Bogdana Nawrockiego – Burmistrza Wieruszowa oraz pana Ryszarda Olbromskiego – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wieruszowie. Cieszymy się, że przesłanie naszej inicjatywy dostrzegła Pani Elżbieta Nawrocka – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz pan Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego i przekazał nam część środków na jego realizację. Za dostrzeżenie idei Festiwalu oraz dobrą współpracę i wsparcie dziękujemy panu Andrzejowi Szymankowi – Staroście Wieruszowskiemu oraz panu Mirosławowi Urbasiowi – Wicestaroście Wieruszowskiemu, podziękowanie kierujemy również do pani Małgorzaty Kani – z-cy Dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu za ufundowanie nagrody Grand Prix, dziękujemy również panu Maciejowi Klimczakowi – Podsekretarzowi Stanu w Kancelarii Prezydenta ds. twórczości, dziedzictwa i kultury za wsparcie naszej inicjatywy.

Jesteśmy dumni, iż współorganizatorem naszego przedsięwzięcia zostało Narodowe Centrum Kultury, za co dziękujemy panu Dyrektorowi Krzysztofowi Dudkowi. Jesteśmy wdzięczni Pałacowi Sokolnik za udostępnienie przepięknej przestrzeni
na Galę Inauguracyjną i uroczystość wręczenia nagród laureatom Międzywojewódzkiego Turnieju Poetyckiego Moja Szuflada”. Za dobrą współpracę dziękujemy jego Managerowi pani Joannie Kozłowskiej.

Nieocenionej pomocy finansowej udzielił nam Łódzki Dom Kultury za co jesteśmy wdzięczni jego dyrektorowi panu Jackowi Sokalskiemu.

Dużo radości sprawiła nam firma SLAM Poland, która podarowała nam 500 egzemplarzy płyt z poprzedniej edycji festiwalu za co dziękujemy panu Marcinowi Napierale oraz za szczególne zaangażowanie pani Natalii Skrobańskiej.

Podziękowania składamy również jury koncertu konkursowego „Nieś muzyko słowa mądre” w składzie : Krzysztof Daukszewicz Jarosław Wasik, Igor Przebindowski, Wojciech Gęsicki, Anna Majewska oraz jury VI Turnieju Poetyckiego „Moja szuflada” w składzie: Dr Wiesław Przybyła, Jadwiga Tomalkiewicz oraz Jacka Telusa za wnikliwą i rzetelna ocenę poetyckich wersów.

Ciepłe słowa kierujemy również w stronę dziennikarzy, którzy sprawili,
że o naszym jesiennym śpiewograniu słychać było w całym kraju.

Szczególnie dziękujemy Ilustrowanemu Tygodnikowi Powiatowemu i jego właścicielowi Jerzemu Przybyłowi za ufundowanie nagrody dla laureatki festiwalu. Dziękujemy Pani Ani Świegot za obecność i ciepłe słowa o naszym przedsięwzięciu.

Pozdrawiamy wykonawców koncertu konkursowego oraz wyrażamy słowa uznania w stronę ich opiekunów: Małgorzaty Kuli, Andrzeja Wawrzyniaka, Renaty Nowickiej, Justyny Wojtkowiak oraz Karola Pieloka.

Myślę, że niezapomnianych wrażeń dostarczyli nam wykonawcy Koncertu „Pod Gwiazdami”: Leszek Kopeć, Jarosław Wasik z pianistą Igorem Przebindowskim, Szymon Zychowicz, Wojtek Gęsicki i niepowtarzalny Krzysztof Daukszewicz łączący satyrę, uśmiech z pięknymi wzruszającymi piosenkami.

Ponadto dziękujemy mediom: Radiu Łódź, Radiu i TV SUD , Radiu LIRYKA, Radiu SZAFIR, Radiu Ziemi Wieluńskiej, TVP Łódź, gazecie bezpłatnej Łącznik, Ilustrowanemu Tygodnikowi Powiatowemu, Twojemu Pulsowi Tygodnia, Tygodnikowi Kępińskiemu, Dziennikowi Łódzkiemu oraz portalom internetowym min. Strefa Piosenki i ISAK. Nieocenionej pomocy udzielił nam Rafał Przybył, który na bieżąco zamieszczał informacje o programie i najświeższe festiwalowe wieści.

W czasie przygotowań do tego przedsięwzięcia odczuwaliśmy oznaki sympatii, które płynęły do Wieruszowa z Łodzi, Warszawy, Wrocławia, Zduńskiej Woli, Chorzowa, Kępna, Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa, Wielunia i innych miejsc.

Za szczególne zaangażowanie i pomoc dziękujemy Panu Kazimierzowi Błaszczakowi Prezesowi Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Wieruszowie.

Pracownikom WDK oraz wszystkim przyjaciołom, którzy nam zaufali, za dni, noce

i serce festiwalowi oddane – dziękuję.

Wyrażamy wdzięczność Arturowi Obalskiemu za nagrania i Kubie Musiał
za oświetlenie i sprawność sceniczną.

Piękne ukłony ślemy w stronę wszystkich naszych darczyńców

i sponsorów udzielających pomocy w formie rzeczowej oraz finansowej.

Nie sposób wymienić tutaj wszystkich, którzy starali się aby goście przebywający

w naszym mieście czuli się dobrze i bezpiecznie.

Rozstania są koniecznością lecz zawsze nadzieją jest spotkać się ponownie.

Powróćcie tutaj za rok aby pobyć w przestrzeniach „Spoza chmur”- krainie słonecznej i bezpiecznej jak Dom, do którego wraca się aby odpocząć.

Dzięki takim ludziom jak Wy na pewno nie przeminiemy…

Za Wasze napisane i wyśpiewane wiersze

oraz wrażliwość…

Bądźcie pozdrowieni.

W imieniu organizatorów

Anna Niesobska

Dyrektor

Festiwalu „Spoza chmur”

wraz z kadrą pracowniczą WDK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marz-Anka
11 lat temu

Cieszę się, że w Wieruszowie oraz okolicach znalazło się tylu ludzi dobrego serca. To dobry znak, że Narodowe Centrum Kultury popiera przesłanie tej imprezy. I tylu sponsorów…
Życzę organizatorom aby festiwal rozwijał się z roku na rok:-)