Konferencja otwierająca realizację projektu o zdrowym życiu

DSC_0198W dniu 28 kwietnia odbyła się konferencja otwierająca realizację projektu „Kompleksowy program zmniejszania zachorowalności na choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu wieruszowskiego”. Projekt  finansowany jest ze środków funduszy norweskich i budżetu państwa.

Konferencje otworzył Andrzej Szymanek Starosta Wieruszowski.  Następnie głos kolejno zabrali: Poseł na Sejm RP Elżbieta Nawrocka, Michał Holicki kierownik projektu, Barbara Howis specjalista ds. promocji projektu. Po krótkiej przerwie  nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia z Powiatowym Centrum Medycznym Szpitalem Powiatowym w Wieruszowie, w zakresie realizacji programu badań profilaktycznych w projekcie.

Celem projektu, którego realizatorem jest Powiat Wieruszowski  jest poprawa zdrowia publicznego i ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu i zmniejszenie zachorowalności na choroby ze stylem życia na obszarze trenu powiatu wieruszowskiego. Projekt jest skierowany do osób bezpośrednio zagrożonych zapadalnością na choroby naczyń krwionośnych mózgu i choroby serca, jak również do wszystkich mieszkańców powiatu wieruszowskiego w zakresie promocji zdrowia i zdrowego stylu życia.

Projekt  realizowany jest w okresie luty 2015 – kwiecień 2016.  Wartość projektu wynosi 2 172 852, 00 zł. Kwotę w całości na realizację projektu „Kompleksowy program zmniejszania zachorowalności na choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu wieruszowskiego” Powiat Wieruszowski pozyskał z dofinansowania ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 200-2014 oraz budżetu państwa w ramach Programu PL13 Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu.

Projekt składa się z dwóch części:

– programu badań profilaktycznych

– programu promocji zdrowia i zdrowego stylu życia

Uczestniczący w konferencji mogli dowiedzieć się wielu informacji o realizowanym projekcie oraz rzeczy niezwykle istotnej – jak dbać o swoje zdrowie.

Stan zdrowia człowieka w 50-60% determinują styl życia i zachowania prozdrowotne takie, jak właściwa dieta, aktywność fizyczna, badania profilaktyczne, nie nadużywanie alkoholu i innych używek, nie palenie tytoniu, umiejętność radzenia sobie ze stresem, optymalna ilość snu i odpoczynku. Jak można było się dowiedzieć od prelegentów i z materiałów promocyjnych to od nas zależy jakość naszego zdrowia i życia. Realizatorzy projektu  zapraszali do skorzystania  z Kompleksowego programu zmniejszania zachorowalności na choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu wieruszowskiego i zatroszczyć się  o siebie i swoje zdrowie.

Na zakończenie konferencji słowo do  przybyłych skierował Marcin Kasprzyk ekspert ds. chorób układu krążenia.
Więcej informacji na www.pl13.powiat-wieruszowski.pl

Również pisaliśmy o tym projekcie Projekt Norway Grants

foto. Piotr Kołodziejczyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments