Dni Floriańskie w Wieruszowie

DSC_0016Dni Floriańskie rozpoczęły się od defilady jednostek OSP Wieruszów, OSP Wieruszów-Podzamcze i OSP Pieczyska. Strażacy w szyku  przeszli od remizy do  wieruszowskiego rynku, gdzie złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem patrona św. Floriana.


Następnie wszyscy udali się na Zamczysko, gdzie w ramach obchodów Dnia Strażaka odbył się występ orkiestry dętej OSP Wieruszów, małych strażaków z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej, pokaz akcji ratunkowej podczas katastrofy samolotu. Dla najmłodszych zabawę prowadziła grupa Pajacyk z Gimnazjum nr. 1 w Wieruszowie. Wystąpili również młodzi artyści z Wieruszowskiego Domu Kultury.

Podczas sobotniego popołudnia można było zobaczyć wozy bojowe i sprzęt wykorzystywany do działań ratowniczych w jednostkach.

Piotr Kołodziejczyk
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HAS
5 lat temu

Dni Floriańskie bardzo fajna sprawa ale gdzie był zarząd OSP Wieruszowa 4 maja w dniu ich najważniejszego święta gdzie obchodzi cała polska,druchowie z OSP musieli sami sobie zorganizować i uczcić 4 maja bo zarząd nie raczył tego zrobić zignorował wszystkich i wszystko.Zastanówcie się nad swoimi poczynaniami

luljan
5 lat temu

a tego z przesadną afektacją mówienia nie było?

z Wieruszowa
5 lat temu

Szeroka relacja fotograficzna – dziękujemy p. Kołodziejczyk. Czy nagrywał pan też kamerą. Chętnie bym obejrzał. Strażacy nadal są doceniani przez społeczeństwo za to co dla nas robią. Należy im się takie święto. Widać że organizacja dopięta na ostatni guzik. I wasz patron zapewnił piękną pogodę na wasze świętowanie. Róbcie nadal to co robicie a nie róbcie nic w kierunku by nie utracić zaufania społecznego.
Nie widziałem nikogo z powiatu ani radnych powiatowych ani gminnych ale może nie zapraszaliście nie wiem. Warto na takie święto zaprosić wszystkich. Niech zobaczą was razem pięknie idących defiladowym krokiem. Oko cieszy i serce rośnie jak się tak patrzy. Mała drużyna zachwyca. Gratuluje pomysłu. Niech wam święty Florian błogosławi, chroni od wypadku i strzeże wasze rodziny.
Dziękujemy tygodnikowi pow. za relacje.