Finał Województwa Wielkopolskiego w Halowej Piłce Nożnej

We wtorek, 11 lutego br. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Halowej Piłce Nożnej w ramach „XXI Licealiady 2019/2020”.

 

Prezes Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” w Poznaniu Zdzisław Urbańczyk, Starosta Kępiński Robert Kieruzal i Dyrektor ZSP Nr 2 w Kępnie Barbara Howis dokonali otwarcia zawodów i powitali najlepsze reprezentacje siedmiu z ośmiu rejonów naszego województwa. Rejon Kalisz mogły reprezentować dwa zespoły z uwagi na zwycięstwo gospodarza w zawodach okręgowych. Rozstawiono zespoły z tego samego rejonu czyli ZSP Nr 1 w Kępnie i ZSP Nr 2 w Kępnie.

Rozgrywki w grupach odbywały się systemem „każdy z każdym”. Po meczach eliminacyjnych przystąpiono do spotkań półfinałowych, gdzie gospodarz zawodów zremisował 0:0 z zespołem CKZiU ze Środy Wielkopolskiej. W rzutach karnych zespół ze Środy okazał się lepszy wygrywając 3:2 z miejscowymi. W drugim półfinale Zespół Szkół Zawodowych z Gostynia zwyciężył z zespołem z Wągrowca 2:0.

Finał o III miejsce to potyczka pomiędzy ZS Nr 1 w Swarzędzu a ZSP nr 2 w Kępnie. Lepsi okazali się zawodnicy z Wągrowca wygrywając ostatecznie w rzutach karnych 4:3. Finał o pierwsze miejsce okazał się szczęśliwy dla zawodników z Gostynia, którzy w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry strzelili zwycięską bramkę, wygrywając z zawodnikami z CKZiU ze Środy Wielkopolskiej 1:0.

Uroczystego podsumowania i wręczenia pamiątkowych grawertonów, medali, statuetek i dyplomów dokonał Prezes SZS ”Wielkopolska” w Poznaniu Zdzisław Urbańczyk w towarzystwie Powiatowego Organizatora Sportu Szkolnego Adama Kłodnickiego. Najlepszym zawodnikiem został Kacper Gołębiowski z CKZiU ze Środy Wielkopolskiej, bramkarzem Kamil Pakosz z Gostynia, a statuetka dla najlepszego strzelca powędrowała do Gracjana Słupianka z ZSP Nr 2 z Kępna.

Dla wyróżniających się zawodników ufundowano nagrody w postaci mebli tapicerowanych. Pamiątkowe statuetki i dyplomy i nagrody rzeczowe ufundował Starosta Kępiński.

Do niewątpliwie sukcesu organizacyjnego i sportowego uczestniczących drużyn przyczynili się: SZS „Wielkopolska” w Poznaniu, Wydział Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie, Rada Rodziców przy ZSP Nr 2 i ZSP Nr 1 w Kępnie, miejscowi sponsorzy mebli tapicerowanych – Zibi-Meble Tabor Mały, Tadex w Baranowie, Firma Macieja Piędziocha z Trzcinicy.

www.powiatkepno.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.