Pili alkohol w grupie mimo zakazu

Pomimo panującej epidemii i obostrzeń w dalszym ciągu nie wszyscy niestety stosują się do zakazów w tym zakresie. W środowy wieczór, pięcioro mieszkańców Wieruszowa i gminy Wieruszów spotkało się w miejscu publicznym w Wieruszowie. Na nieodpowiedzialnych nastolatków zostały nałożone mandaty karne.

8 kwietnia 2020 roku po godzinie 19:00 w Wieruszowie na ulicy Kopernika, w rejonie Liceum Ogólnokształcącego, wieruszowscy policjanci zauważyli grupę pięciu młodych osób. Na widok policyjnego radiowozu, młodzież zaczęła uciekać z miejsca zgrupowania. Po krótkim pościgu, funkcjonariusze wylegitymowali te osoby. Okazali się nimi mieszkańcy Wieruszowa i gminy Wieruszów w wieku od 17 do 20 – go roku życia. Osoby te pomimo obowiązujących zakazów, dotyczących przemieszczania i gromadzenia się, postanowiły w nieuzasadnionym celu spotkać się w miejscu publicznym. Policjantom tłumaczyli, że nudzili się w domu.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie związane ze złamaniem zakazu gromadzenia się, funkcjonariusze ukarali te osoby mandatami karnymi. Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że spośród tej grupy osób, dwie 17 – letnie mieszkanki Wieruszowa znajdowały się pod działaniem alkoholu. W tej sytuacji policjanci przekazali małoletnie pod opiekę rodziców. Dodatkowo za spożywanie alkoholu nastolatki odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Apelujemy i przypominamy !!!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do 11 kwietnia włącznie nie można swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi oraz zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy jedynie dojazdu do pracy, wolontariatu oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Ponadto w środkach transportu publicznego zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących. Obowiązuje także całkowity zakaz zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Po ulicach można przemieszczać się jedynie w grupie do dwóch osób ( za wyjątkiem rodzin zamieszkujących wspólnie).

asp. sztab. Damian Pawlak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments