Z czego składa się ubezpieczenie narciarskie?

Wyjazd poza granice Polski na narty może w obecnej chwili wydaje się niezbyt prawdopodobny, ale sytuacja zmienia się dynamicznie i warto zastanowić się nad urlopem, gdy wszystko już się uspokoi. Pamiętaj jednak, by przed spakowaniem walizek wykupić ubezpieczenie narciarskie, które ochroni Cię przed finansowymi konsekwencjami wielu wydarzeń. Sprawdź, z czego powinna składać się taka polisa.

Gdzie szukać?

Najlepszym miejscem jest Internet ze względu na brak konieczności wychodzenia z domu oraz dostępności ofert. Wejdź na stronę: https://www.ubezpieczenienarciarskie.pl/ i wybierz polisę marciarską, która pasuje do Twoich potrzeb i spełni oczekiwania kogoś takiego, jak Ty. Pamiętaj, że większość ubezpieczycieli oferuje atrakcyjne ceny dla klientów, którzy zdecydują się na zakupy online.

Co powinno zawierać ubezpieczenia narciarskie?

Istnieje kilka bardzo ważnych elementów, które koniecznie muszą znaleźć się w ubezpieczeniu narciarskim. Najistotniejsze z nich to:

Koszty leczenia – jeśli zachorujesz i będziesz potrzebować pomocy medycznej poza granicami Polski, to ubezpieczyciel pokryje koszty (do określonej kwoty) leczenia. Pamiętaj, że w większości zimowych kurortów nie ma dostępu do publicznych placówek zdrowia i turyści muszą korzystać z prywatnych ośrodków, których ceny często przyprawiają o zawrót głowy. Z ubezpieczeniem turystycznym nie będziesz musiał się jednak tym martwić. Sprawdź stan epidemii w regionie.

OC – narciarstwo jest dosyć niebezpieczne i łatwo o spowodowanie wypadku. Jeśli będziesz sprawcą niebezpiecznego zdarzenia, w którym ucierpią osoby trzecie, to towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty odszkodowań za straty materialne i zdrowotne. Pamiętaj jednak, że firma może uchylić się od odpowiedzialności, jeśli w trakcie zdarzenia będziesz pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

NNW – nieszczęśliwe wypadki chodzą po ludziach i nikt na to nie poradzi. Jeśli na skutek takiej sytuacji Twój stan zdrowia ulegnie pogorszeniu, to będziesz mógł liczyć na pomoc finansową na leczenie lub rehabilitację. W razie śmierci pieniądze trafią do rodziny lub osób, które upoważniłeś za życia.

Ochrona bagażu u sprzętu sportowego – w dużych kurortach lub na lotniskach naprawdę nie jest trudno o zgubienie lub kradzież bagażu i sprzętu sportowego. W końcu narty są dosyć drogie i stanowią gratkę dla większości złodziei. Jeśli spotka Cię tego typu sytuacja, ubezpieczyciel pokryje poniesione przez Ciebie koszty. Ważne jest jednak, byś zbierał dokumenty potwierdzające zakupy, których dokonałeś. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu narciarskim tutaj: https://www.ubezpieczenienarciarskie.pl/poradniki/0.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenie płatne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments