[Lututów] Zakończono modernizację sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej

Zakończono realizację zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja wraz z uzupełnieniem wyposażenia sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863r. w Lututowie’.

 

Cieszymy się niezmiernie, że prace związane z zaplanowaną modernizacją sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 r. w Lututowie dobiegły końca. Na realizację zadania Gmina Lututów w minionym 2020 roku z sukcesem aplikowała o środki zewnętrzne otrzymując wsparcie finansowe tj. dotację w kwocie 60.000,00 zł z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach dofinansowania zadań w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej dedykowanych dla jednostek samorządu terytorialnego województwa łódzkiego.

W ramach przedsięwzięcia inwestycyjnego dokonano całkowitej wymiany podłogi. Prace te objęły demontaż jej istniejących warstw i wykonanie nowej systemowej podłogi sportowej powierzchniowo elastycznej. Ponadto w ramach modernizacji sali wymieniona została instalacja elektryczna oraz oświetlenie na oświetlenie w technologii LED, które z pewnością jest bardzie efektywne i nie generuje dużych kosztów.

Przeprowadzono również kompleksowe malowanie, zainstalowano nowe bramki oraz kosze do gry i przystosowano ją w taki sposób, aby była pomieszczeniem o wielu funkcjach. Łączny koszt inwestycji ostatecznie wyniósł 119.355,01 zł, z czego 60 tys. zł stanowiła dotacja celowa z budżetu Województwa Łódzkiego.

Po zakończeniu ferii nasi uczniowie będą mogli już się cieszyć salą sportową spełniającą standardy bezpieczeństwa i estetyki. Dzięki wykonaniu remontu dzieci, młodzież oraz wszyscy korzystający, mogą bawić się i pracować w sali gimnastycznej na miarę XXI wieku, która nie przypomina tej, w której uczyli się Ich Rodzice.

Życzę przyjemnego korzystania z sali gimnastycznej oraz wielu osiągnięć sportowych

Burmistrz Lututowa
Marek Pikuła

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments