Rok temu Lututów świętował przywrócenie praw miejskich

Data 13 stycznia 2020 r. z pewnością wpisze się w historię Lututowa, jako wydarzenie niezwykłe, bo uroczystości związane z przywróceniem praw miejskich. Mija rok od uroczystej sesji i wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Uroczystości rozpoczęły się od korowodu gości i mieszkańców Lututowa, który wyruszył spod Miejskiego Ośrodka Kultury do lututowskiego kościoła. W kościele Apostołów Piotra i Pawła odbyła się msza św., której przewodniczył biskup kaliski ks. Edward Janiak. Homilia ks. biskupa Edwarda Janiaka w materiale filmowym.
Po uroczystej mszy świętej wszyscy udali się na Rynek, gdzie nastąpiło odsłonięcie symbolicznego pamiątkowego monumentu. Odsłonięcia dokonał burmistrz Lututowa Marek Pikuła wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Lututowie Markiem Zgadzajem a poświęcenia obelisku dokonał biskup ks. Edward Janiak.
Następnie zebrani udali się do hali przy szkole podstawowej na dalszą część zaplanowanych uroczystości. Występy dzieci i młodzieży z terenu gminy Lututów oraz Orkiestry Dętej KWB Bełchatów umiliły czas oczekiwania na szczególnego, honorowego gościa uroczystości, jakim był Prezydent RP Andrzej Duda. Po przywitaniu pana prezydenta przez burmistrza i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał prezydent Andrzej Duda.
Prezydent uczestniczył także w osobistym spotkaniu ze zgromadzonymi w hali a także z bardzo licznie zgromadzonymi mieszkańcami Lututowa obserwującymi uroczystości na zamontowanym telebimie przed budynkiem szkoły.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments