Świąteczny weekend na drogach powiatu wieruszowskiego

Sylwester i pierwszy noworoczny weekend w powiecie wieruszowskim był czasem spokojnym. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i podróżujących czuwali wieruszowscy policjanci. W tym czasie na drogach powiatu wieruszowskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Policjanci podczas prowadzonych kontroli drogowych, zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, przestrzeganie ograniczeń prędkości, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Funkcjonariusze monitorowali również sposób poruszania się pieszych i rowerzystów.

Podczas świątecznego weekendu na drogach powiatu wieruszowskiego, nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali jedynie pięć niegroźnych kolizji drogowych, nałożyli 14 mandatów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym, zatrzymali jeden dowód rejestracyjny za niesprawność techniczną pojazdu oraz zatrzymali jednego kierującego pojazdem, bez prawa jazdy.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych. Dlatego apelujemy do kierowców o rozsądek i rozwagę na drogach. Do niechronionych uczestników ruchu drogowego apelujemy, o używanie elementów odblaskowych, które w znacznym stopniu poprawiają ich widoczność na drogach.

Asp. sztab. Damian Pawlak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Oficer sił powietrznych
2 miesięcy temu

Czuję się bezpieczny mając takich milicjantów na wsi. Gratuluję