W Wielkopolsce powstaną 24 km gazociągu

Została wydana decyzja lokalizacyjna dla budowy gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Grodzisk – Kościan. Realizacja zadania wpisuje się w inwestycje towarzyszące budowie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu. Inwestor, czyli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., jest uprawniony do wystąpienia z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

Gazociąg relacji Mieszalnia Gazu Grodzisk – Węzeł Kościan jest inwestycją towarzyszącą budowie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu. Powstanie gazociąg wysokiego ciśnienia o długości ok. 24 km i maksymalnym ciśnieniu roboczym MOP 8,4 MPa wraz z niezbędną infrastrukturą, w tym kanalizacją kablową. – Włączenie gazociągu do sieci nastąpi poprzez mieszalnię gazu Grodzisk, która w ramach projektowanego gazociągu o długości ok. 24 km połączona zostanie z istniejącym węzłem gazowym Kościan. Planowany gazociąg będzie przebiegać przez 2 powiaty i 4 gminy – wyjaśnia wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Inwestycja stanowi cel publiczny o znaczeniu ponadlokalnym i przyczyni się do rozwoju strategicznych sieci infrastrukturalnych. Jednocześnie zadanie wpisuje się w strategiczne działania związane z poprawą parametrów jakościowych paliw gazowych. Decyzja została wydana 8 stycznia br. na rzecz Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. i podlega natychmiastowemu wykonaniu. Oznacza to, że inwestor jest uprawniony do wystąpienia z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

 

 

 

Tomasz Stube
kierownik oddziału
Mediów i Komunikacji Społecznej
Gabinet Wojewody

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments