Dzień Logopedy w Szkole Podstawowej w Wyszanowie

6 marca przypada Europejski Dzień Logopedy. Jest on obchodzony we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Szkolne obchody tego święta odbyły się 5 marca. Dzień ten został zorganizowany dla uczniów z klas I-III przez panią Ewelinę Góralską-Moś i Magdalenę Babiarz.

 

Podczas logopedycznych potyczek uczniowie doskonalili umiejętności wyrazistego mówienia poprzez usprawnianie narządów mowy. Dzieci brały udział w różnych zabawach artykulacyjnych, oddechowych i słuchowych: gimnastyka buzi i języka z pajacem, „Z gracją cieszmy się artykulacją”- wierszyki poprawiające dykcję, ćwiczenia z kolorowymi piórkami, dmuchajkami logopedycznymi, dobieranie pary rymujących się obrazków, zabawy z magiczną kostką czy sudoku logopedyczne. Wszyscy z dużym zaangażowaniem i wytrwałością uczestniczyli w zajęciach.

Nie zabrakło również zadań dla nauczycieli: tzw. „Łamańce językowe”. Wcześniej 2 i 4 marca w każdej grupie przedszkolnej zostały przeprowadzone zajęcia otwarte dla nauczycieli z zakresu profilaktyki logopedycznej przez nasze Panie logopedki.
W zależności od rodzaju ćwiczeń wykorzystywane były różnego rodzaju ciekawe i kolorowe pomoce logopedyczne. Były też zabawy ruchowe przy muzyce, które również mają ogromny wpływ na rozwój mowy. Wszystkie zajęcia odbywały się z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.

Dla rodziców przedszkolaków zostały przygotowane materiały dotyczące podstawowych informacji logopedycznych. 5 marca został również rozstrzygnięty wewnętrzny konkurs plastyczny, który polegał na przygotowaniu plakatu prezentującego „Dzień logopedy”. Plakaty były ciekawe, różnorodne i kolorowe. Wyróżniono 3 prace: Zofii Rybak, Daniela Szkudlarka oraz Wiktora Haręży. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki wręczone przez panią dyrektor. Na szkolnym korytarzu znajduję się wystawa prac konkursowych oraz plakaty ze świata logopedii.

Składamy serdeczne życzenia wszystkim logopedom, życzymy wytrwałości i pasji do pracy.
SP Wyszanów

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments