Potrącenie pieszego w Łubnicach

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w Łubnicach, w powiecie wieruszowskim. W wyniku wypadku doszło do potrącenia pieszego. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tego wypadku doszło 15 marca 2021 roku o godzinie 15:00 na ulicy Ogrodowej w Łubnicach. Z wstępnych ustaleń wynika, że 44 – letni mieszkaniec gminy Łubnice, został potrącony przez forda mondeo, którym kierował 56 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, który po wypadku odjechał, uciekł z miejsca tego zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia, dzięki sprawnym działaniom, funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego 56 – latka, który był pijany. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie prawie dwa promile alkoholu. W tej sytuacji policjanci zatrzymali kierującego fordem. Poszkodowany 44 – latek po wypadku, nieprzytomny z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala, gdzie po wstępnych badaniach okazało się, że również był pod znacznym działaniem alkoholu. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku.

Przypominamy, że za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć osoby albo ciężki uszczerbek na zdrowiu, wówczas zagrożenie karą wynosi do 8 lat więzienia.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze apelujemy do osób pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i przestrzeganie przepisów w ruchu drogowym. Pamiętajmy również o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi.

asp. sztab. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid p
1 miesiąc temu

Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890