Międzynarodowy Dzień Ziemi

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI – to najważniejsze święto ekologiczne. Zostało ono zapoczątkowane w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. Obchodzone jest co roku wiosną i ma na celu kształtować postawy proekologiczne wśród społeczeństwa.
Tegoroczną myślą przewodnią jest hasło: „Przywróć nasza Ziemię!

Mimo pandemii i nauczania zdalnego udało nam się wspólnie „uczcić” ten dzień. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie aktywnie włączyła się do obchodów związanych z Dniem Ziemi. W tym szczególnym dniu posadziliśmy na terenie szkoły 30 brzóz. To ważne wydarzenie plenerowe zainspirowali rodzice naszej szkoły: Pan Jarosław Tomczak oraz Pani Teresa Ajtner. Koordynatorem akcji była Pani Żaneta Lis.
Sadzenie drzew było ciekawą lekcją przyrody, a także doskonałą formą podziękowania dla Ziemi.

W szkole znajduję się wystawa poświęcona Międzynarodowemu Dniu Ziemi. Uczniowie bardzo chętnie wsparli akcje i wykonali ciekawe prace plastyczne, napisali wiersze, przesłali zdjęcia ukazujące, w jaki sposób dbają o naszą planetę, a mało tego zachęcili również swoje rodzeństwo do tej wspaniałej akcji, poprzez wykonanie kolorowanek nawiązujących do tego święta.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments