Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych.

We wtorek 27 kwietnia br. w siedzibie Urzędu Gminy Łęka Opatowska zostało podpisane porozumienie w sprawie współpracy przy organizacji Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych. To sportowe wydarzenie odbędzie się 19 września 2021 r.

Swoje siły przy organizacji tej imprezy połączyło siedem podmiotów: Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie Gmina Łęka Opatowska, Gmina Wieruszów, Powiat Kępiński, Powiat Wieruszowski, Spółdzielnia Socjalna Green Service oraz HK Grupa Meblowa, Fabryka Mebli Piaski, która objęła wydarzenie patronatem oraz została głównym sponsorem biegu.

Podpisanie dokumentu o współpracy to przypieczętowanie wspólnych działań. Swój podpis pod porozumieniem złożyli: Adam Kopis Wójt Gminy Łęka Opatowska, Maciej Baciński Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie, Robert Kieruzal Starosta Powiatu Kępińskiego, Alicja Śniegocka Wicestarosta Powiatu Kępińskiego, Rafał Przybył Burmistrz Gminy Wieruszów, Henryk Kaczorowski HK Grupy Meblowej, Fabryki Meble Piaski oraz Marek Kłoczaniuk prezes Spółdzielni Socjalnej Green Service.

Organizatorzy półmaratonu mają nadzieję, że bieg ten stanie się wyjątkowym wydarzeniem na sportowej mapie Polski. Start/meta zlokalizowana będzie na Stadionie Sportowym w Wieruszowie. Dystans biegu wyniesie 21,0975 km, a trasa przebiegać będzie przez województwo łódzkie oraz województwo wielkopolskie „Aleją Dębową”.

Wierzę mocno, że wspólne podpisanie porozumienia pozwoli nam pochylić się i wspaniale przeprowadzić tą imprezę, która ma swój początek i koniec na Stadionie GOSiT w Wieruszowie i będzie przebiegać przez teren Gminy Łęka Opatowska podkreśli Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis.

Mamy nadzieję, że obostrzenia zostaną zniesione i będzie możliwość zorganizowania tej imprezy. Jeżeli by się tak nie stało to na pewno powrócimy do tej idei w przyszłym roku ale mamy nadzieję, że uda się to wszystko zrealizować pomyślnie w tym roku powiedział – Maciej Baciński dyrektor GOSIT w Wieruszowie i jednocześnie pomysłodawca imprezy.

 

https://leka-opatowska.pl

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments