Tenisiści stołowi promują Wieruszów

Tenisiści stołowi Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Prosna” Wieruszów, w weekendy, trzech pierwszych miesięcy, 2021 roku, a szczególnie w miesiącu marcu, brali udział w Turniejach Wojewódzkich i Ogólnopolskich w tenisie stołowym w kategoriach: młodziczek, kadetek, młodzieżówki i seniorek.
Zawodnicy klubu przygotowywani są przez Mariusza Moska i Bernarda Pietrakowskiego.

Najważniejsze zawody w tym okresie, w którym zawodnicy w/w Klubu brali udział to:

Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów w Tenisie Stołowym – Kraków 05-07.03.2021 r.
W zawodach rywalizowały najlepsze tenisistki z całego kraju, wśród nich zawodniczka naszego klubu, Julia Skwarek, która po 3 wygranych meczach, z zawodniczkami z Działdowa, Kcynia i Zielonej Góry i dwóch przegranych, zajęła 17 miejsce, i uzyskała bezpośredni awans do Mistrzostw Polski Kadetów które odbędą się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Rawie Mazowieckiej w dniach 17 – 20.06.2021 r.

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Młodzieżówek w Tenisie Stołowym – Moszczenica 06.03.2021 r.
Gra pojedyncza: Patrycja Moska – 5 miejsce

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Seniorek w Tenisie Stołowym – Rawa Mazowiecka 13 – 14.03.2021 r
Gra pojedyncza: Julia Skwarek – 9 miejsce
Gra podwójna: Julia Skwarek – Patrycja Moska – 5 miejsce

Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików w Tenisie Stołowym – Dębica 19-21.03.2021 r.
W zawodach rywalizowały 64 najlepsze młodziczki w tenisie stołowym w Polsce, wśród nich zawodniczka naszego klubu, Natalia Rabiega, która po 4 wygranych meczach, z zawodniczkami z Działdowa, Lidzbarka Welskiego, Śmigla i Gostynina, a tylko po dwóch meczach przegranych, zajęła bardzo dobre 13 miejsce, i uzyskała bezpośredni awans do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w Dębicy w dniach 14 – 16.05.2021 r.

Przygotowanie oraz udział w zawodach współfinansowany jest ze środków Gminy Wieruszów „Tenis stołowy – szkolenie bez granic” oraz ze środków Powiatu Wieruszowskiego „Tenisowy drugi krok”.

GUKS „Prosna” Wieruszów dziękuje za wsparcie w organizacji wyjazdów na turnieje:
PHU WĘDLINKA – Aleksander Gajewski, Piotr Gajewski.
BRATTEX – Robert Kaniewski Sławomir Kaniewski.
STAGRA TRANS – Robert Mieszała.
AUTO-PARTNER – Marcin Bury

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments