Wieruszów – Zdrój już wkrótce

Kiedy niemożliwe staje się możliwe, to nie tylko tytuł książki Stanislava Grofa – światowej sławy psychiatry i psychoterapeuty. Co dla wielu wydawało się niemożliwe może się wkrótce ziścić.

 

Gmina Wieruszów właśnie ogłosiła przetarg, planuje zagospodarować teren pomiędzy rzekami: Prosną i Niesobem wraz z parkiem przy ulicy Wrocławskiej.

Teren duży to i inwestycja duża. Będzie tężnia solankowa i park zdrojowy. W parku zdrojowym stanie pawilon dla 210 kuracjuszy. Wszystkie pokoje komfortowo urządzone, z widokiem na park i na Prosnę, w łazienkach do kąpieli wykorzystywana będzie woda termalna. Powstanie hala spacerowa i dom zdrojowy.
Baza uzdrowiskowa to: basen, spa i centrum odnowy biologicznej, zakład przyrodoleczniczy, kapsuły młodości i bicze szkockie, nowoczesna baza zabiegowa, wodolecznictwo, wziewanie tj. inhalacje olejkowe i mineralne, centrum fitness, jaskinia solno-jodowa. Kurort zapewni leczenie wielu chorób, wchłanianie dobroczynnych składników wody oraz poprawę samopoczucia.

Dopełnieniem kuracji zdrowotnej będzie tężnia solankowa, do której będzie prowadzić trasa spacerowa. Woda solankowa niezbędna do funkcjonowania tężni będzie dostarczana cysternami z ujęć kopalni soli w Kłodawie. Tężnia stworzy bogaty w jod mikroklimat, naturalne, lecznicze inhalatorium. Planowanej inwestycji sprzyjają tereny obdarzone przez naturę unikatowymi walorami widokowymi i klimatycznymi.

Dofinansowanie unijne pozwoli na powstanie zdrojowiska i tężni. Pozostaje liczyć na wyłonienie specjalistycznego wykonawcy i dopełnienie terminu oddania obiektu na koniec kadencji.

Wieruszów – Zdrój już wkrótce.

 

 

 

 

Artykuł primaaprilisowy. 1 kwietnia  –  dzień żartów  PRIMA APRILIS

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rysiek foto
1 miesiąc temu

To bardzo możliwe ale pod koniec kolejnej kadencji kiedy gminą rządził będzie prawdziwy burmistrz😎