Na emeryturze realizuje swoje pasje

Marzenia i niezwykłe zainteresowania trzeba realizować. Przejście na emeryturę jest momentem przełomowym w życiu człowieka. Wielu właśnie wtedy rozwija swoje pasje, na które wcześniej nie mieli czasu ze względu na życie zawodowe.

 

 

Jan Mieczysław Stępień, rodowity czastarzanin na emeryturze odkrył w sobie pasję pisania. Urodził się w 1938 roku w Czastarach, mieszkał w miejscowości Józefów, blisko stacji, gdzie pracował, jako kolejarz. Wraz z rodziną w latach 70-tych XX w. wyjechał do Wodzisławia Śląskiego, gdzie ukończył studia prawnicze. Na jesień życia wraz z małżonką Henryką z d. Świegot postanowili powrócić w rodzinne strony. Tutaj, jak twierdzi dostał natchnienia.

Inspiracje do pisania czerpie z własnego życia, doświadczenia i ciekawości świata.
Jego twórczość ukazała się drukiem w roku 2020. Dzięki Wydawnictwu Outdoor Media na rynku ukazały się kolejne  trzy pozycje książkowe: dwutomowa publikacja ,,Planeta Ziemia Więzieniem Galaktyki Mleczna Droga,, oraz książka poświęcona zmarłej dwa lata temu żonie ,,Planeta Henryka i Nieśmiertelni,,.

W swoich książkach z gatunku science fiction autor porusza dwa zagadnienia; nieśmiertelności i kosmitów. Akcja rozgrywa się we Wszechświecie. Na jednej z planet wdrożono program nieśmiertelności. Napotkano na roślinę, z której zaczęto wytwarzać jednostki życia. Jednostki życia wszczepione w człowieka powodują nieśmiertelność. Autor utwierdza nas w przekonaniu, że kosmici naprawdę istnieją, ale my w zasadzie nic o nich nie wiemy. Jednak mądrość z Wszechświata trafiła na Ziemię i zaczęła się rozwijać.

,,Planeta Henryka i Nieśmiertelni,, to książka poświęcona ukochanej żonie, zmarłej w roku 2019. W zgodzie i dobrobycie przeżyli razem 54 lata. Nazwanie planety imieniem utraconej żony to swego rodzaju sugestia do nieskończoności Wszechświata i nieskończoności naszego życia.

,,Zwyczajna ziemianka, prosta dziewczyna pochodząca z ludu. Mieszkała na kontynencie europejskim, w Polsce, w małej miejscowości Czastary, umiejscowionej w połowie pomiędzy dwoma większymi miastami: Wrocławiem i Łodzią…W naszej dokumentacji pozostanie nazwa:
,,Planeta Henryka.
Matka chrzestna Herana,,.

Anna Świegot

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments