[Opatów] Dzieje się w bibliotece… – ZRÓB MISIA

2 czerwca 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie odbyły się pierwsze zajęcia organizowane w ramach zadania „Dzieje się w bibliotece – zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii” pod tytułem „Zrób Misia”.

Projekt został dofinansowany z programu Partnerstwo dla książki ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Uczestnikami zajęć były najmłodsze dzieci w wieku 1,5 roku – 5 lat wraz z rodzicem, dla których przygotowano zabawy aktywizujące z elementami biblioterapii, głośne czytanie oraz część kreatywno-warsztatową polegającą na wykonaniu pluszowego misia oraz koszulki z własną, trwałą grafiką.

Spotkanie z najmłodszymi rozpoczęło się od zabawy ruchowej Boogie Woogie oraz skocznej rymowanki, która wzmacnia koncentrację przed głośnym czytaniem, i zaprasza dzieci do lektury. Tematem przewodnim i inspiracją do zajęć było opowiadanie Davida Mellinga pt. ”Kochamy Cię, Misiu Tulisiu” – pełna zabawnych przygód i misiowych przytuleń opowieść o poszukiwaniu najlepszego przyjaciela o wielkim sercu. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się jak cenne jest mieć dobrych kolegów i przyjaciół, nawet tych pluszowych, do których zawsze można się przytulić i zwierzyć do uszka. A, że przyjaciół nigdy nie za wiele, każdy mały uczestnik podczas zajęć zyskał nowego, pluszowego kolegę, którego sam stworzył, ubrał i ozdobił. Po aktywnie spędzonym czasie nadszedł moment relaksu przy dziecięcych masażykach do wiersza „Tu płynie rzeczka” oraz słodkim poczęstunku.

Kolejnym elementem warsztatowym i integracyjnym było wspólne wykonanie przez rodzica i dziecko kolorowej grafiki na koszulce, która będzie pamiątką pobytu w bibliotece i letnim strojem na wakacyjną zabawę w plenerze.

Po nadaniu maskotkom imion i wypisaniu pamiątkowego certyfikatu, każde dziecko opuszczało salę przytulone do swojego nowego pluszowego przyjaciela.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opatów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments