Policyjne małżeństwo w czasie wolnym od służby ujęło nietrzeźwego kierowcę

Wzorową postawą wykazało się małżeństwo policyjne, które w Ludwinowie w powiecie wieruszowskim, w czasie wolnym podróżując z rodziną zatrzymało pijanego kierowcę. Okazało się, że 37-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami. Na szczęście tym razem nie doszło do wypadku.
W sobotę, przed godziną 10:00 dyżurny wieruszowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Ludwinów, w powiecie wieruszowskim. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że przemieszczające się przez powiat wieruszowski policyjne małżeństwo, funkcjonariusz z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz policjantka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zauważyli, że kierowca renault laguna blokuje ruch. Jechał tzw. „wężykiem” i zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu, stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. Sposób prowadzenia renault wskazywał, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Wówczas policjanci, będący w czasie wolnym od służby, przerwali rodzinną wycieczkę i pojechali za laguną. Pojazd ten w pewnym momencie zatrzymał się. Od kierowcy świadkowie wyczuli silną woń alkoholu w związku z czym sprawnie obezwładnili agresywnego mężczyznę, uniemożliwiając mu dalszą jazdę i telefonicznie powiadomili wieruszowską policję. Kierującym laguną okazał się 37 – letni mężczyzna. Badanie wskazało w jego organizmie aż ponad 2 promile alkoholu. W tej sytuacji policjanci zatrzymali 37 – latka, który po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Przypominamy, że za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ponadto policjanci zatrzymali skrajnie nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Warto pamiętać, że za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości grozi już kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dzięki reakcji policyjnego małżeństwa z Opola być może nie doszło do kolejnej tragedii na drodze.

Przypominamy również , że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa, lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

Asp. sztab. Damian Pawlak

Źródło zdj. CBŚP Opole

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments