„Speak Up”

Czas pandemii to trudny czas zarówno dla uczniów, rodziców jak i nauczycieli. Ograniczony kontakt z rówieśnikami sprawia że często tracą motywację do nauki.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego wraz z nauczycielką języka angielskiego Elwirą Wielgosz realizują projekty e-twinning. Jednym z najbardziej interesujących jest projekt pt. „Speak Up” Uczniowie klasy 4, 6a oraz 6b raz w tygodniu spotykają się online z uczniami z tureckiej szkoły.

Rozmawiają o swoich zainteresowaniach, wymieniają się doświadczeniami, opowiadają o swoich krajach, a także odgrywają scenki sytuacyjne. Uczniowie wspólnie wykonywali origami a także będą wykonywać różne eksperymenty. Dodatkowo uczniowie wraz z turecką szkołą zorganizowali pokaz talentów oraz warsztaty kulinarne. Zarówno pani dyrektor Maria Haziak jak i dyrektor tureckiej szkoły wyrażają chęć dalszej współpracy i wykazują dużą aprobatę tej inicjatywy. Szkoły wymieniły się przepisami oraz ważnymi informacjami dotyczącymi swoich krajów i kultur.

Projekt zakończy się wraz z rokiem szkolnym, jednak mamy nadzieję że przyjaźń między uczniami pozostanie.
Uczniowie klasy III realizują również kolejny projekt z języka angielskiego e-twinning, w którym opisują swoje hobby oraz zainteresowania, wymieniać się będą doświadczeniami z uczniami z Turcji, Anglii, Portugalii i Włoch.

Przedszkolaki z grupy 5-latków realizują projekt z języka angielskiego pt My dream toy. Uczniowie zaprojektowali swoją swoją wymarzoną eco- zabawkę, wykorzystując jedynie ekologiczne materiały. Uczą się jak dbać o środowisko oraz współpracują z kolegami z innych krajów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments