Spotkanie z Grzegorzem Kasdebke

7 czerwca br. w Chacie Baranowskiej odbyło się spotkanie, którego gościem był Grzegorz Kasdepke. Przyjechał na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej im. hrabiego Wężyka w Baranowie i jej filii.

Grzegorz Kasdepke to cieszący się niezwykłą popularnością pisarz dla dzieci i młodzieży, dziennikarz, wieloletni redaktor naczelny magazynu dziecięcego „Świerszczyk”, laureat wielu nagród. Jest autorem ponad 60 bajek, powieści, opowiadań i książek edukacyjnych. „Detektyw Pozytywka”, „Kacperiada”, „Bon czy ton. Savoir – vivre dla dzieci”, „Bodzio i pulpet”- to tylko niektóre tytuły z twórczości autora.

Już na początku spotkania autor nawiązał ciepły i serdeczny kontakt z uczestnikami – uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Baranowie. Zaangażował dzieci w spotkanie i odważnie brały w nim czynny udział. Dzieci bardzo chętnie rozwiązywały zagadki o gatunkach literackich, związkach frazeologicznych oraz zadania logiczno-matematyczne. Odpowiedzi na nie oczywiście znajdziemy w książkach autora. Oprócz wielu zabaw i łamigłówek angażujących uwagę i umysły młodych słuchaczy Grzegorz Kasdepke opowiedział trochę o sobie. Czytał fragmenty swoich książek, opowiadał  o swojej twórczości, o zawodzie pisarza, dziennikarza, o swojej drodze do pisania książek.

Jak zawsze nieodłącznym elementem spotkań autorskich są pytania do pisarza, a te były najróżniejsze. Padło wiele pytań, dotyczących nie tylko zawodu pisarza, ale i jego prywatnego życia. Na wszystkie pytania pan Grzegorz odpowiedział. Na zakończenie do Grzegorza Kasdepke ustawiła się długa kolejka po autografy. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach zadania „Na tropie zagadek kryminalnych” z programu Partnerstwo dla Książki, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Baranów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments