Wieruszowskie Muralki i „Mały Książę”

Od lutego do lipca 2021 roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie realizuje projekt młodzieżowy pn.: „Muralki” z Programu „Równać Szanse”.

 

Młodzież, która bierze udział w projekcie postanowiła upiększyć swoje miasto niezwykłym muralem. Na miejsce swoich działań wybrali dużą ścianę biblioteki, która znajduje się w centrum Wieruszowa i mural, który na niej powstał świetnie ożywił starą część miasta. Tematem muralu jest scena nawiązująca do książki Antoine de Saint-Exupéry „Mały Książę”. Pomysł przeszedł jednogłośnie, co dowodzi, że młodzież ma dobry gust czytelniczy.

Przez ostatnie kilka miesięcy młodzi ludzie projektowali jak ma wyglądać mural, obmyślali  technikę przeniesienia go na ścianę i sposób jego malowania. Powstało wiele projektów na papierze, które pozwoliły młodzieży nauczyć się posługiwania specjalnymi sprejami i farbami fasadowymi.

Jak widać praca ta nie poszła na marne i proces malowania muralu na ścianie poszedł bardzo sprawnie. Trzy dni wytężonej pracy ale efekt powalający. Na razie dzieło musi dobrze wyschnąć, następnie młodzi ludzie dopiszą jeszcze wybrany przez siebie cytat i zabezpieczą swoje dzieło specjalną powłoką. Kolejne działania projektowe młodzież będzie realizować jeszcze do końca lipca.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments