Wojewódzkie Święto Plonów w Rogowie

Tegoroczne Dożynki Wojewódzkie odbędą się 22 sierpnia w Rogowie na terenie Leśnego Zakładu Doświadczalnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Na dożynki zaprasza Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego wspólnie z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim z racji tego, że są to także Dożynki Diecezjalne. W organizację dożynek włączył się również powiat brzeziński, gmina Rogów i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego – Leśny Zakład Doświadczalny w Rogowie.

Wczoraj (28 lipca) odbyło się robocze spotkanie, na którym marszałek województwa Grzegorz Schreiber rozmawiał na temat organizacji tegorocznego Święta Plonów z Renatą Kobierą, wicestarostą brzezińskim i Danielem Koładą, wójtem gminy Rogów. W spotkaniu wzięli także udział właściciele terenu na którym odbędą się Dożynki Wojewódzkie – Leśnego Zakładu Doświadczalnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Jednym z punktów środowej wizyty na terenie gminy Rogów było także spotkanie z przedstawicielami Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowują dożynkowy wieniec.

Dożynki Województwa Łódzkiego rozpocznie msza święta, której przewodniczyć będzie arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś. Po nabożeństwie odbędzie się ceremoniał obrzędowy czyli przekazanie dożynkowego chleba, prezentacja i wybór najpiękniejszego wieńca. Odbędzie się również przemarsz uroczystego korowodu dożynkowego.

Podczas Dożynek będziemy mogli posmakować potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

 

Wojewódzkiemu Świętu Plonów będzie towarzyszył piknik rodzinny – Lato z funduszami unijnymi. W przygotowanych namiotach będzie można dowiedzieć się wszystkiego o funduszach unijnych oraz poznać ofertę Urzędu Marszałkowskiego i podległych mu teatrów, domu kultury, filharmonii, czy Wytwórni Filmów Oświatowych.

Z myślą o najmłodszych uczestnikach przygotowano strefę zabaw i animacji. Warsztaty i konkursy umilą czas i będą stanowić atrakcję dla całych rodzin.

 

Na głównej scenie, od godziny 15 zaplanowane zostały koncerty, które rozpoczną zespoły ludowe: Blichowiacy z Łowicza, Piliczanie i Gorzkowice a także Jazz Folk Dance z Jeżowa.

Dożynki zakończą występy gwiazd wieczoru: Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów i Zakopower.

 

W załączeniu przesyłamy do wykorzystania link do roboczych materiałów z wizyty marszałka WŁ Grzegorza Schreibera na terenie gminy Rogów:

 

https://wetransfer.com/downloads/634851349bb927f54f88aeae8d79347520210729132753/dcf1bccdc4dc3faa2642335a789747fe20210729132830/ed5887

 

 

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Kancelaria Marszałka

Wydział Komunikacji Społecznej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments