Wypadek drogowy w Kluskach

Wieruszowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze relacji Lututów – Złoczew, w Kluskach w powiecie wieruszowskim. Prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tego wypadku drogowego doszło 17 lipca 2021 roku przed godziną 22:00 na drodze wojewódzkiej 482 w miejscowości Kluski, w powiecie wieruszowskim. Według wstępnych ustaleń, kierujący skodą fabia 25 – letni mężczyzna, na łuku drogi w kierunku Złoczewa, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i „dachując” uderzył w kapliczkę oraz ogrodzenie przydrożnej posesji.

Ranny kierowca został przetransportowany do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań które wykażą, czy kierował pojazdem pod działaniem alkoholu lub środków odurzających. Znacznemu uszkodzeniu uległ również pojazd uczestniczący w tym zdarzeniu. Policjanci pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Przypominamy, że za spowodowanie wypadku drogowego, grozi kara do 3 lat więzienia. Natomiast za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, lub pod wpływem środka odurzającego albo w przypadku ucieczki z miejsca zdarzenia, grozi kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.
Asp. sztab. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments