Nasi pingpongiści wśród najlepszych w Gorzowie Śląskim

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Gorzowie Śląskim rozegrano ostatni turniej tenisa stołowego z cyklu Gorzowskie 3 PL. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci powiatu kępińskiego .

W kategorii amatorów do 50 lat znakomite 4 miejsce wywalczył Przemysław Podpora z Piotrówki. Dużą niespodziankę sprawił jeden z najmłodszych uczestników turnieju Kacper Woźniak również z Piotrówki (tegoroczny absolwent Szkoły Podstawowej w Trzcinicy), który pokonał w rozgrywkach grupowych po zaciętym boju 3:2 trzeciego zawodnika tej kategorii Tomasa Helmfridssona ze Szwecji. Należy podkreślić, że Kacper po ubiegłorocznym zwycięstwie w Grand Prix Sycowa w kategorii szkół podstawowych zaczyna z powodzeniem radzić sobie w konfrontacji ze starszymi tenisistami.

Natomiast w kategorii powyżej 50 lat 2 miejsce zajął Jan Kasendra z Kępna, 7 Henryk Sibera z Baranowa a 8 Bogusław Górecki ze Słupi pod Kępnem. Bogusław Górecki miał szansę na wyższą pozycję, ale niestety nie mógł wystąpić w ostatnich zawodach i zaliczono mu punkty z 2 turniejów. Swoją wysoką formę formę potwierdził Kasendra także w kategorii open z udziałem zawodowców zajmując 5 lokatę.

Poprzednie  turnieje odbyły się się w czerwcu i w lipcu a organizatorem cyklu był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gorzowie Śląskim. Łącznie w  imprezie wzięło udział 144 uczestników- amatorów oraz zawodników i zawodniczek IV i V ligi a w kategorii open nawet III ligi.

Kategoria amatorów do 50 lat

1. Robert Świetlik (Będzin)
2. Mariusz Adamus (Rędziny)
3. Tomas Helmfridsson (Sztokholm-Szwecja)