Nowoczesne materace piankowe – rodzaje

Sen jest jedną z najważniejszych potrzeb człowieka. Od ilości oraz efektywności snu zależy właściwa regeneracja organizmu, czego efektem jest dobre samopoczucie, maksymalna koncentracja oraz utrzymanie zdrowia fizycznego w dobrej kondycji.

Na higienę snu wpływa wiele czynników, niemniej jednak największe znaczenie ma prawidłowo dopasowany materac do potrzeb użytkownika. Jednymi z rodzajów podłoży są materace piankowe. Co warto o nich wiedzieć?

Materac piankowy – co warto o nim wiedzieć?

Materac piankowy jest rodzajem podłoża, który dzięki swoim właściwościom jest polecany niemal dla każdego. Ich zakup będzie odpowiedni dla dzieci, młodzieży, par oraz osób starszych, ze względu na łatwość dopasowania się jego powierzchni do pozycji obieranej podczas snu.

Jednym z producentów, w którego ofercie można znaleźć materace wykonywane z blatów pianek, których jakość potwierdzona jest certyfikatami, między innymi Oeko-Tex jest firma Hilding Anders.
Mnogość rodzajów materaców z pianki oraz dopasowanie ich twardości i rozmiaru do potrzeb użytkownika pozwala na stworzenie najbardziej komfortowych warunków do nocnej regeneracji. Sen na materacu, który odpowiada na wymagania konkretnej osoby wpływa na poprawę pracy całego organizmu, a dodatkowo przyczynia się do zwiększenia produktywności następnego dnia.

Jakie są rodzaje materacy piankowych?

W ofercie marki Hilding można znaleźć materace piankowe o różnej konstrukcji. Dodatkowo, podłoża dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu można dopasować je do wielkości posiadanego łóżka. Materac o wielkości 90×200 jest polecany dla młodzieży lub singli, z kolei materac 160×200 będzie idealnym rozwiązaniem do sypialni dzielonej przez dwie osoby. Jakie są rodzaje materacy z blatów pianek?

1. Materac termoelastyczny
To rodzaj podłoża, którego konstrukcja opiera się na wykorzystaniu termoelastycznej pianki Visco, na przykład w modelu Hilding Rumba. Blat z pianki Visco, dzięki swoim właściwościom reaguje na ciepło oddawane przez ciało. Takie działanie pozwala na dopasowanie się powierzchni podłoża do indywidualnego kształtu ciała użytkownika, co sprawia, że materac zapewnia właściwe podparcie dla całego kręgosłupa oraz mięśni szkieletowych. Dodatkowo, materace termoelastyczne zapamiętują kształt ciała, czego efektem jest usunięcie wszystkich punktów nacisku podłoża na mięśnie i kręgosłup.

2. Materac lateksowy
Materace lateksowe wykonywane są z wysokiej klasy lateksu, który jest odporny na eksploatację. Jego najważniejszą cechą charakterystyczną są właściwości antyalergiczne, dzięki czemu sprawdzą się dla osób borykających się z alergiami, na przykład na kurz i roztocza. Doskonałym przykładem materaca lateksowego jest model Hilding Melody, którego wkład wyróżnia się bardzo dobrą wentylacją, dzięki zwiększonej cyrkulacji powietrza. Dodatkowo, model Melody posiada konstrukcję ze zróżnicowanymi, siedmioma strefami twardości, co zapewnia najlepsze podparcie dla ciała w czasie snu.

3. Materac wysokoelastyczny
Materace wysokoelastyczne budowane są przy pomocy niezwykle elastycznych blatów piankowych, które są gwarancją sprężystości podłoża. Najczęściej wykorzystywanymi piankami do ich konstrukcji są pianki HR lub Velvet Touch, które dzięki otwartokomorowej budowie są niezwykle komfortowe i przyczyniają się do poprawy jakości i efektywności snu.

Materace z pianki, które można znaleźć w ofercie marki Hilding wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Ich parametry dopasowane do własnych potrzeb przyczyniają się do poprawy higieny snu i samopoczucia o poranku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments