Regionalne Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki w Działoszynie

W dniu 12 września 2021 r. w Regionalnym Centrum Kultury i Turystyki z/s w Działoszynie został zorganizowany blok rekreacyjny, w skład którego wchodziły: warsztaty rzeźbiarskie prowadzone przez Wacława Zabłockiego, pokaz rzeźbienia piłą spalinowa i elektronarzędziami w wykonaniu lidera wielu plenerów rzeźbiarskich Łukasza Zabłockiego, pokaz gotowych prac rzeźbiarskich w wykonaniu Anny i Wacława Zabłockich.

Przy sprzyjającej pogodzie i w otoczeniu romantycznego zespołu parkowego niedziela upłynęła w bardzo ciekawej atmosferze. Organizatorzy dodatkowo zapewnili dmuchańce oraz napoje i coś nieco słodkiego dla najbardziej zapracowanych.

W ramach warsztatów rzeźbiarskich uczestnicy samodzielnie wykonali
w drewnie lipowym ptaszki. Był krótki wykład o bezpieczeństwie i zasadach pracy z ostrymi narzędziami. Potem przystąpiono do formowanie główki ptaka, tułowia i ogonka. Osadzanie dziobków a na koniec nóżki i podstawki.
Praca piłą spalinową była dosyć głośna i wióry leciały daleko. Potem było wygładzanie i formowanie głowy, uszu i oczu.

A na stoisku były prezentowane ptaki rożnych gatunków i takie bajkowe – wymyślone. Były też dzięcioły, bociany i różowe flamingi, maski w korze, rzeźby figuralne i koszyki plecione z wikliny.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments