Dzień Edukacji w Wyszanowie

Dzień Edukacji Narodowej, nazywany wcześniej Dniem Nauczyciela, kojarzy się wszystkim z podziękowaniami, życzeniami, hasłami i cytatami, które przypominają o tym, jak ważnym miejscem w życiu każdego człowieka jest szkoła.

 

To ona uczy i wychowuje. Jest miejscem, z którego młody człowiek wyrusza w długą drogę ku dojrzałości. Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku, jest wykształcenie”. Edukacja ma tyle twarzy, ilu uczniów jest na świecie, bo edukacja to indywidualna twarz każdego dziecka. Jego prawo do samookreślenia, ale również wiara nauczycieli i rodziców w potencjał dziecka.

W Szkole Podstawowej w Wyszanowie DEN przebiegał bardzo uroczyście. Refleksjami na temat edukacji oraz słowami podziękowań dla nauczycieli, pracowników obsługi i wszystkich osób związanych ze szkolnictwem podzieliła się z zebranymi pani dyrektor Barbara Winkowska. Grupa wyróżniających się osób trzymała nagrody Dyrektora Szkoły oraz nagrodę Burmistrza Wieruszowa. Następnie z przesłaniem i słowami wdzięczności dla nauczycieli wystąpiła przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Woźna.

Na koniec swój występ zaprezentowali uczniowie. Jego tematem były wspomnienia dorosłych o szkole. Opowiadał o tym, że każdy z nas był kiedyś uczniem. W szkole uczył się poznawać świat, budować więzi z innymi ludźmi, podejmować odpowiedzialność za własne decyzje i postępowanie. Był humor oraz wiele nostalgii, pięknych słów i wzruszających piosenek.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments