Świętowanie urodzin Kubusia Puchatka w bibliotece

14 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy na zajęciach kulturalno-edukacyjnych dla dzieci było bardzo uroczyście, a wszystko za sprawą Kubusia Puchatka, który obchodził w tym roku 95-te urodziny.

 

Ten ukochany przez wszystkich miś został stworzony 14 października 1926 roku przez brytyjskiego pisarza Alana Alexandra Milne, który napisał książkę o przygodach pluszowego misia i jego przyjaciół dla swojego syna Krzysia.

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy postanowiła uświetnić ten wspaniały dzień przygotowując specjalne zajęcia, podczas których na dzieci czekało szereg atrakcji. Po wysłuchaniu opowiadania pt. „Urodziny Puchatka” autorstwa Bruce’a Talkingtona, odśpiewaniu „Sto lat” książkowemu jubilatowi, najmłodsi czytelnicy delektowali się przepysznym tortem z podobizną sympatycznej gromadki ze Stumilowego Lasu.

Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć przepięknych kartek urodzinowych dla solenizanta. Dzięki wyobraźni i kreatywności najmłodszych oraz przeróżnym materiałom plastycznym i dekoracyjnym, powstały przepiękne laurki. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały mały słodki upominek.

Warsztaty zostały przygotowane oraz przeprowadzone przez dyrektor biblioteki Renatę Gość oraz bibliotekarza Marię Tomalik. Natomiast materiały plastyczne na zajęcia zostały zakupione ze środków pochodzących z funduszu sołeckiego Sołectwa Trzcinica.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments