Wypadek drogowy na S 8 w Mirkowie

Wieruszowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w sobotnie popołudnie na drodze ekspresowej S 8 w Mirkowie w powiecie wieruszowskim. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do wypadku drogowego doszło 16 października 2021 około godziny 14:30 na 111 km drogi ekspresowej S 8 w Mirkowie w kierunku Łodzi. Według wstępnych ustaleń, kierująca hondą civic, 41 – letnia mieszkanka województwa dolnośląskiego, z nieustalonej do chwili obecnej przyczyny, uderzyła w tył przyczepki lekkiej, która następnie uderzyła w tył pojazdu ciągnącego opel astra, którym kierował 55 – letni mieszkaniec województwa małopolskiego. W wyniku wypadku dwoje małoletnich pasażerów hondy w wieku 6 i 8 lat z obrażeniami ciała zostało zabranych do szpitala. Uszkodzone zostały pojazdy uczestniczące w wypadku, przyczepka oraz przewożona na niej żaglówka. Kierujący pojazdami w chwili tego zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje:

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.

Asp. sztab. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments