,,ABC prowadzenia działalności gospodarczej’’ w Wieruszowie Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Wieruszowie

W dniach 24-25.11.2021r Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Wieruszowie we współpracy z HP 5-20 przeprowadziło warsztaty z zakresu ,,ABC prowadzenia działalności gospodarczej’’. Zajęcia przeprowadzili doradcy zawodowi i pośrednicy pracy MCK w Wieruszowie.

W zajęciach wzięli udział uczestnicy HP 5-20.
Pierwszego dnia warsztatów omówiono psychologiczne aspekty działalności gospodarczej, pomysł na działalność oraz etapy założenia własnej firmy.
W drugim dniu spotkania omówiono komunikację, reklamę i zarządzanie zasobami ludzkimi, a także prawo i ulgi prowadzącego działalność.

W spotkaniu uczestniczył również zaproszony gość, Pan Stanisław Lenart – kierownik Powiatowego Urzędu Pracy w Wieruszowie, który przedstawił uczestnikom możliwości wsparcia, jakie oferuje PUP w Wieruszowie młodzieży wchodzącej na rynek pracy. Szczegółowo omówił możliwość pozyskania jednorazowych środków finansowych na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Kadra MCK w Wieruszowie przedstawiła również możliwości pozyskania funduszy unijnych z instytucji wspomagających przedsiębiorczość.

Kadra MCK w Wieruszowie

Zdjęcie nr 1 Młodzież w trakcie warsztatów
Zdjęcie nr 2 Młodzież w trakcie warsztatów

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments