Muzyczny jubileusz

26 listopada 2021 roku odbyła się uroczystość z okazji 25 – lecia muzycznej działalności Zespołu „Laskowianie”.

 

Gości zgromadzonych w sali Domu Ludowego w Laskach powitała dyrygent Zespołu Renata Ciemny przybliżając zebranym historię artystycznej działalności grupy, dziękując wszystkim za przybycie, a organizacjom za współpracę. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik przybliżając swoje wspomnienia związane z Zespołem oraz jego powstaniem, dziękując członkom za wkład w rozwój kultury na terenie gminy, za pełną pasji i profesjonalizmu pracę oraz za nieustanne promowanie regionu, życząc im dalszego zaangażowania i satysfakcji z realizacji artystycznych przedsięwzięć.

Głos zabrali również Robert Kieruzal, starosta powiatu kępińskiego, Zdzisław Mikołajczyk, przewodniczący Rady Gminy Trzcinica. Następnie swoje życzenia przekazały delegacje KGW, organizacji i sołectw, Towarzystwo LUKUS, delegacje Zespołów Szkół, chóru szkolnego Violino, a także przedstawiciele Zespołów i Chórów z terenu Powiatu Kępińskiego.

Spotkanie była okazją podziękowań za poświęcony czas oraz zaangażowanie – zarówno dla obecnych członków Zespołu, jak też dla tych, którzy już w nim nie śpiewają.
Podczas jubileuszu Laskowanie zabrali wszystkich zgromadzonych w muzyczna podróż prezentując następujące utwory: „Nasze Laski”, „Ze starej płyty”, „Puste koperty”, „ Dwie tęsknoty”, „55-lat”, „Stara miłość nie rdzewieje”, „ W małej kawiarni”, „Zbuduję domek” oraz „My cyganie”.
Następnie przystąpiono do podzielenia tortu, który ufundowany został przez Wójta Gminy Trzcinica.

Podczas uroczystości można było zobaczyć wystawę zdjęć dokumentujących 25-letnią działalność Zespołu oraz liczne nagrody i podziękowania za muzyczną pasję.
Jak uzupełnia Wójt Gminy Grzegorz Hadzik: Chciałbym bardzo serdecznie podziękować założycielom, dyrygentom i wszystkim obecnym i byłym członkom Zespołu „Laskowianie” za pasję, zaangażowanie i wkład pracy w rozwój kulturalny Gminy Trzcinica.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments